Tunel przy Zachodnim wciąż w remoncie! Kiedy koniec korków?

i

Autor: Pixabay Tunel przy Zachodnim wciąż w remoncie! Kiedy koniec korków?

Tunel przy Zachodnim wciąż w remoncie! Kiedy koniec korków?

2022-01-10 9:01

To zmora warszawskich kierowców! Tunel przy Dworcu Zachodnim jest remontowany od kwietnia. Prace miały zakończyć się do końca ubiegłego roku. Tak się nie stało, a przed wjazdem do tunelu tworzą się ogromne korki. Kiedy zakończenie robót?

Zły stan tunelu

W kwietniu robotnicy rozpoczęli remont przejazdu pod torami prowadzącymi na Dworzec Zachodni. Pierwotnie miał zakończyć się do końca 2021 roku. Tak się jednak nie stało - stan techniczny tunelu jest gorszy niż zakładaliśmy. Musimy przeprowadzić szereg prac dodatkowych: zbrojenia czy zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji - mówi rzecznik firmy Budimex, Michał Wrzosek.

To znacznie wydłuża prace, które teraz są prowadzone we wschodnim wlocie tunelu. Ta część obiektu jest całkowicie wyłączona z ruchu. Z tego powodu na ulicach dojazdowych do przejazdu z Ochoty (m.in. Bitwy Warszawskiej czy w Alejach Jerozolimskich) tworzą się ogromne korki. Kierowcy w godzinach szczytu tracą tu czasami ponad 40 minut!

Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Sprawdź, czy nie zrobisz gafy jak Waszczykowski

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Z ministrem jakiego nieistniejącego kraju rozmawiał Witold Waszczykowski, podczas zgromadzenia ONZ w 2017 roku?