Ronson już po raz drugi próbuje zrealizować inwestycję mieszkaniową przy ul. Gierdziejewskiego 7 w Warszawie w trybie lex deweloper. Za pierwszym razem w 2022 roku mieszkańcy odrzucili jego koncepcję ze względu na zbyt wysokie bloki. Teraz firma ponownie próbuje zabudować działkę o powierzchni ponad 5 ha.
W Ursusie deweloper chce zbudować osiedle z 1454 mieszkaniami, ale także publiczną szkołę, która pomieści 645 dzieci. Powstać ma też sala sportowa, komercyjny żłobek i punkt przedszkolny. Ponadto podczas realizacji inwestycji okolica miałaby wzbogacić się również o plac z fontanną, punkty usługowe, place zabaw, przestrzeń dla sztuki i park z woonerfem.
Deweloper chce zbudować osiedle na terenie dawnej fabryki Ursus
Jak zapowiada deweloper, cała inwestycja zostanie podzielona na etapy. W pierwszym powstanie szkoła, a także boisko i bieżna, dopiero później oddane do użytku zostaną mieszkania, żłobek i punkt przedszkolny. Same bloki mają liczyć od sześciu do dziewięciu kondygnacji i będą mogły pomieścić około 2700 osób. Nie zabraknie także monitoringu oraz miejsc parkingowych. Tych dla mieszkańców ma być 2181, a dla usług 106.
Ponadto deweloper zapowiada, że nowe osiedle będzie zielone i posadzi tam 192 drzewa i krzewy. Wokół bloków ma pojawić się: 1900 m2 krzewów wysokich, 8610 m2 krzewów niskich i 1800 m2 łąk kwietnych, a także 7200 m2 ogródków lokatorskich, 5900 m2 dachów ekstensywnych lub semikstensywnych i 150 mb pnączy na elewacjach. Łącznie biologicznie czynne ma być 31% powierzchni osiedla.
Trwają konsultacje w sprawie lex deweloper w Ursusie
Obecnie trwają konsultacje w sprawie projektu zaproponowanego przez dewelopera. Do 21 marca można zgłaszać swoje uwagi dotyczące koncepcji za pomocą formularza na stronie inwestycji.
"Działając zgodnie z zasadami tzw. specustawy mieszkaniowej dotyczącej rozwoju miejskiego, naszym celem jest stworzenie miejsca, które efektywnie odpowiada na potrzeby swoich mieszkańców, w oparciu o ich opinie i aspiracje. Wdrażanie koncepcji zrównoważonego miasta jest wyzwaniem, które wymaga holistycznego podejścia. Dlatego nie ograniczamy się jedynie do budowy mieszkań, lecz także dbamy o stworzenie otwartych przestrzeni sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu przez społeczność. Nasz dialog z mieszkańcami miasta jest kluczowy, aby lepiej poznać ich potrzeby, lecz również transparentnie zaprezentować nasze intencje oraz wartości, Jesteśmy odpowiedzialnymi kreatorami przyszłości naszej społeczności" - podkreśla deweloper.
Najmniejszy budynek w Warszawie - zobacz zdjęcia