Prywatny Akademik

i

Autor: Zeitgeist Asset Management

studia

W Warszawie otwiera się nowy prywatny akademik. Cena za pokój bez łazienki szokuje

2024-04-28 21:11

W Warszawie właśnie oddano do użytku kolejny prywatny akademik. Tym razem przy ulicy Solec 22. Deweloper Zeitgeist Asset Management przerobił stary biurowiec na potrzeby studentów. Łącznie stworzono tam około 150 pokoi, a cena za ich wynajem potrafi szokować.

Na Solcu powstał nowy dom studencki, który został utworzony w dwóch połączonych ze sobą budynkach. Jeden ma 8, a drugi 12 kondygnacji, a ich łączna powierzchnia to 5239 mkw. Za inwestycję odpowiada Zeitraum, czyli spółka należąca do Zeitgeist, to właśnie ta firma zleciła architektom z Grupy 5 adaptację starego biurowca na potrzeby akademika.

"Solec 22 to jeden z naszych ulubionych projektów. Budynek stylistycznie nawiązuje do naszego najbardziej znanego akademika U Průhonu w Pradze" – podkreśla Zdena Noack, dyrektorka zarządzająca Zeitraum Student Housing.

Łącznie w nowym prywatnym akademiku jest 214 łóżek, a chętni mają do wyboru różne pokoje, od dwuosobowych, przez jednoosobowe po apartamenty premium. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ma pomieszczenia dedykowane do nauki, zabawy, a także pralnię oraz przechowalnię na rowery. Ponadto na parterze akademika ma znaleźć się sklep Żabka, a także kawiarnia i klub fitness. Zaletą akademika może być też jego lokalizacja. W pobliżu jest Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, a w okolicy nie brakuje też knajp i innych atrakcji.

Prywatny akademik alternatywą dla publicznego?

Firma podkreśla, że prywatny akademik ma być alternatywą dla akademików publicznych, a także ofertą dla obcokrajowców studiujących w Polsce, których liczba w Polsce przekroczyła 100 tys. Dla porównania miejsc we wszystkich akademikach w kraju jest 115 tys.

"Otwieranie prywatnych akademików tworzy alternatywę dla tych, którzy zmuszeni są wynajmować drogie mieszkania prywatnie lub których nie zadowala niski standard pokoi w obiektach publicznych. To także rozwiązanie dla osób z zagranicy, które pozwala im lepiej zintegrować się ze środowiskiem akademickim w Polsce" – mówi Maximilian Mendel, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce.

Cena za pokój bez łazienki w prywatnym akademiku szokuje

Mieszkanie w prywatnym akademiku nie jest jednak na każdą kieszeń. Jak można zobaczyć na stronie dewelopera, miejsce w dwuosobowym pokoju w tym miejscu to koszt około 1,5 tys. złotych miesięcznie, dotyczy to pokoju bez własnej łazienki, taki przywilej to dodatkowe 100 złotych. Z kolei za "jedynkę" ze wspólną łazienką zapłacimy od 1860 do 1950 złotych, a za luksus posiadania w jednoosobowym pokoju swojej toalety trzeba dać około 2380 złotych.

Trwa remont słynnej Cepelii w centrum Warszawy

Setki miejsc parkingowych zniknie z centrum Warszawy!