Weterynarze

i

Autor: Cheryl Cox flickr.com Weterynarze

Wścieklizna na Mazowszu - Ile kosztuje szczepienie psa i kota?

2022-01-21 8:26

Na terenie województwa mazowieckiego stwierdza się kolejne przypadki wścieklizny! Zakażenia tą niezwykle groźną chorobą odnotowano też w Warszawie. Obowiązkowym zabezpieczeniem chroniącym nasze zwierzęta są szczepienia. Sprawdźcie, ile trzeba zapłacić za szczepienie psa i kota.

Wścieklizna szaleje na Mazowszu! Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował, że od początku 2021 roku wykryto już ponad 100 przypadków zarażonych zwierząt. Ostatnie doniesienia mówią o zakażeniach odnotowanych na terenie powiatów mińskiego i otwockiego oraz w Warszawie. Zagrożonych jest sześć dzielnic stolicy: Wawer, Wesoła, Targówek, Rembertów, Praga-Południe oraz Wilanów. Rozporządzenie weterynaryjne zobowiązują posiadaczy i posiadaczki zwierząt domowych do zachowania szczególnej ostrożności, ale samo to nie wystarczy. Obowiązkowym i zarazem najlepszym zabezpieczeniem zwierząt są szczepienia. W dalszej części artykułu dowiecie się, ile trzeba zapłacić za szczepienie psa i kota.

Stłuczka autobusów na krakowskim Przedmieściu

Cena szczepień przeciwko wściekliźnie - ile zapłacimy u weterynarza?

W związku z licznymi przypadkami wścieklizny w województwie, wojewoda wprowadził obowiązek szczepienia wszystkich kotów w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez zwierzę trzeciego miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Przypomina jednocześnie, że obowiązkowe jest także szczepienie psów powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Za szczepionki trzeba zapłacić.

Na rynku dostępne są szczepionki jedno i wieloskładnikowe. Ich ceny różnią się w zależności od lecznicy, jednak nie są to znaczne różnice. Podstawowa szczepionka, niezależnie, czy chodzi o psa lub kota, kosztuje około 30 zł. Szczepionki wieloskładnikowe są droższe. Ich ceny oscylują w okolicy 80 zł. Warto zaznaczyć, że bardziej opłacalne jest korzystane z serii szczepień na różne choroby. Wówczas poszczególne szczepionki są tańsze. Przykładowo, za serię szczepień kota przeciwko herpeswirozie, kaliciwirozie, panleukopenii, białaczce i wściekliźnie zapłacimy około 100 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!