Polonia Warszawa

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Legia Warszawa

Wulgarne transparenty i telefony. Studenckie radio pod ostrzałem kibiców Legii za współpracę z Polonią

2024-03-05 16:08

Radio Kampus ściągnęło na siebie gniew kibiców stołecznej Legii, po tym jak ogłosiło współpracę z Polonią Warszawa. Pod siedzibą rozgłośni pojawił się transparent z napisem "J... radio Kampus jak k... z Polonii!". To nie jedyny atak na stację, jaki miał miejsce w ostatnich dniach.

Pod koniec lutego studencka rozgłośnia Radio Kampus ogłosiła, że obejmuje patronat medialny nad Polonią Warszawa. Stacja radiowa prowadzona głównie przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego zobowiązała się do współpracy marketingowej z klubem, która ma polegać m.in, na informowaniu o poczynaniach piłkarzy, audycjach z ich udziałem, a także konkursach związanych z Polonią.

"Cieszymy się z nawiązanej współpracy, która pozwoli nam dotrzeć do nowego grona odbiorców. Mamy okazję trafić do warszawskiej młodzieży oraz studentów. Przedstawić historię Polonii, misję naszego klubu, a w efekcie zachęcić do przyjścia na stadion przy Konwiktorskiej 6. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś naprawdę ciekawego. Wkrótce ruszamy z dedykowanymi audycjami o Polonii Warszawa, oprawą muzyczną na meczach, czy konkursami dla słuchaczy Radia Kampus. Będzie tego sporo" – powiedział Grzegorz Leśniewski, dyrektor marketingu i sprzedaży Polonii Warszawa.

Kibice Legii atakują stację radiową za współpracę z Polonią

Na ogłoszenie współpracy między rozgłośnią radiową a Polonią Warszawa ostro zareagowali kibice stołecznej Legii, czyli odwiecznego rywala klubu z Konwiktorskiej. Na dziennikarzy Radia Kampus wylał się hejt, który widoczny był nie tylko w internecie, ale także w rzeczywistości. Pod siedzibą Radia Kampus mieszczącą się w budynku Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW przy ul. Bednarskiej zawisł wulgarny transparent z napisem "J... radio Kampus jak k... z Polonii!".

O sprawie napisał także portal legionisci.com, który jest prowadzony przez sympatyków Legii Warszawa. Jak czytamy, fanatycy z Łazienkowskiej prowadzą otwarty bojkot przeciwko stacji radiowej i zapowiadają, że będzie on prowadzony aż do skutku. Do rozgłośni już teraz dzwonią kibice tego klubu i mówią, co myślą o współpracy z Polonią. Transparenty atakujące Radio Kampus miały pojawić się także w innych miejscach w stolicy.

Rozbudowa Muzeum Narodowego w Warszawie anulowana. Tak miał wyglądać nowy budynek

Legia - Molde: Radovan Pankov i Patryk Kun