Wieżyczka rosyjskiego czołgu

i

Autor: manhhai flickr.com Wieżyczka rosyjskiego czołgu

Wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów w Warszawie - wraki obejrzymy z bliska

2022-06-20 15:12

Będzie to bez wątpienia jedna z najbardziej wyjątkowych wystaw w tym roku. Do Warszawy przywiezione zostaną wraki rosyjskich czołgów. To pojazdy zniszczone przez Ukraińców podczas wojny. Więcej szczegółów w artykule.

Ukraiński Sztab Generalny wyliczył, że od początku rosyjskiej inwazji (24 lutego 2022) siły ukraińskie zniszczyły 1465 czołgów najeźdźców. Maszyny są atakowane z ziemi i powietrza, ostrzeliwane przez drony, z ręcznych wyrzutni rakiet oraz podpalane koktajlami mołotowa. Wraki tych maszyn bojowych są dziś rozsiane po całej Ukrainie. Teraz część z nich zobaczymy z bliska w stolicy Polski. Minister Obrony Narodowej Ukrainy Ołeksji Reznikow zapowiedział przygotowanie wystawy zniszczonych rosyjskich czołgów. Pojazdy mają być eksponowane w kilku miastach Europy, a na pierwszy przystanek wystawy wybrano Warszawę.

Wojna na Ukrainie wymusza innowacje

"Niezwyciężona armia" - wraki rosyjskich czołgów w Warszawie i europejskich miastach

Wyjątkowa wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów przybliży nam grozę wojny w Ukrainie. Wraki zobaczą mieszkańcy i mieszkanki Warszawy oraz europejskich miast: Berlina, Paryża, Madrytu i Lizbony. Szef ukraińskiego MON przedstawił pomysł zorganizowania wystawy w "Śniadaniu Rymanowskiego" w Polsat News. Odnosząc się do pogróżek Dmitrija Miedwiediewa, który zapowiadał powstanie "Eurazji od Lizbony po Władywostok", Reznikow stwierdził ironicznie, że Ukraina pomoże w tym Rosji przywożąc do Lizbony wraki pancernych maszyn. Wystawa nosić będzie przewrotny tytuł "Niezwyciężona armia". Zostanie otwarta pod koniec czerwca na placu Zamkowym w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!