Nowa fukcja w alikacji PKP InterCity

i

Autor: mat. prasowe PKP InterCity

Przewoźnicy kolejowi

Z biletem PKP Intercity można podróżować warszawską komunikacją miejską. Nowa oferta

2025-04-29 14:29

Pasażerowie PKP Intercity podróżujący do lub z Warszawy nie muszą już martwić się o zakup biletów na komunikację miejską. Wystarczy jedno kliknięcie i jedna płatność wynosząca zaledwie 2 zł, aby cieszyć się wygodną i bezproblemową podróżą po Warszawie. Jak to możliwe? Sprawdź szczegóły tej wyjątkowej oferty.

Spis treści

  1. Podróż po Warszawie jeszcze prostsza z biletem łączonym PKP Intercity
  2. Jak korzystać z nowego biletu łączonego?
  3. Co dalej? Czy inne miasta też będą miały bilet łączony?

Podróż po Warszawie jeszcze prostsza z biletem łączonym PKP Intercity

Nowa usługa w aplikacji mobilnej przewoźnika kolejowego PKP Intercity pozwala na zakup biletu łączonego, obejmującego przejazd pociągiem oraz dostęp do metra, tramwajów, autobusów i pociągów SKM w Warszawie. Nowa opcja dostępna jest od wtorku 29 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono nowe rozwiązanie minister infrastruktury, Dariusz Klimczak, podkreślił dynamiczny rozwój narodowego przewoźnika kolejowego. „Podnosimy komfort pasażerów, oferujemy coraz lepszy tabor i optymalizujemy ofertę” – zapewnił minister.

Jak korzystać z nowego biletu łączonego?

Dodatkowy bilet na komunikację miejską w Warszawie kosztuje 2 zł i jest dostępny wyłącznie w połączeniu z biletem na pociąg PKP Intercity. Uprawnienie do przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP) należy wykorzystać w ciągu 12 godzin przed odjazdem pociągu z Warszawy lub po przyjeździe pociągu do stolicy. Bilet obowiązuje w pierwszej strefie biletowej ZTM i jest ważny przez 75 minut od momentu skasowania. Zapewnia to czas na transport do lub z danego stołecznego dworca.

Aby skasować bilet, należy zeskanować w aplikacji PKP Intercity kod QR z naklejek umieszczonych w tramwajach, autobusach i pociągach SKM. W przypadku metra kod QR skanujemy przed wejściem przez bramki na stacji. Ważność biletu sygnalizuje pasek postępu umieszczony pod kodem QR. Podczas kontroli biletów w pojazdach WTP wystarczy okazać kod QR w aplikacji.

W kontekście nowego rozwiązania prezes zarządu PKP IC, Janusz Malinowski, zauważył, że „dziś zdalnie, w aplikacji mobilnej i internecie, pasażerowie kupują około 80 proc. naszych biletów. Nowa usługa wesprze nasz nadrzędny cel, czyli poprawę dostępności usług”.

Co dalej? Czy inne miasta też będą miały bilet łączony?

Jak mówi prezes zarządu PKP S.A., Alan Beroud warszawskie rozwiązanie już wkrótce może zagościć też w innych polskich miastach. „Najważniejszy jest komfort pasażera. Cieszę się, że pasażerowie będą mogli korzystać ze wspólnego biletu. W najbliższych miesiącach do współpracy zaprosimy następne miasta” - zapowiedział podczas konferencji szef PKP.

Tereny sportowe i rekreacyjne wokół Nowej Skry:

PKP Intercity jak Formuła 1! Rekordowe czasy przejazdów i nowy rozkład jazdy