Policja

i

Autor: policja.gov.pl, zdjęcie ilustracyjne

"Zarobił" 37 punktów karnych i nie stracił prawa jazdy! Ten kierowca naprawdę zaszalał...

2021-03-01 18:03

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ponad promil alkoholu w organizmie i zarobił 37 punktów karnych! Policjanci ścigali kierowcę przez 12 kilometrów. Przy mężczyźnie znaleziono też narkotyki. Jak to możliwe, że nie stracił prawa jazdy? Co grozi 45-latkowi?

Ten 45-latek ma na swoim koncie sporo przewinień! Podczas jednego zatrzymania "zarobił" 37 punktów karnych! Czym tak rozzłościł policjantów?

"Zarobił" 37 punktów karnych w jeden dzień!

Ponad promil alkoholu w organizmie, zmuszenie policjantów do pościgu i szereg poważnych wykroczeń w ruchu drogowym. Kierowca z Sochaczewa podczas jednego zatrzymania "zarobił" 37 punktów karnych. Początkowo policjanci zobaczyli, że kierowca volkswagena phaetona nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dali mężczyźnie znak do zatrzymania się, ale auto... zaczęło przyśpieszać. Policjanci byli zmuszeni rozpocząć pościg.

- Kierowca volkswagena jechał bardzo agresywnie i cały czas przyspieszał. Na skrzyżowaniu ul. Kochanowskiego z Wita Stwosza wyprzedził samochód na skrzyżowaniu, a na ul. Trojanowskiej nie stosował się do znaku STOP, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekraczał podwójną linię ciągłą. Kierowca cały czas uciekał jadąc przez Kożuszki Parcel, Zosin i Nowe Mostki, gdzie popełniał kolejne wykroczenia w ruchu drogowym. W Żelazowej Woli wjechał na skrzyżowanie, mimo iż sygnalizator nadawał czerwone światło, a następnie skręcił w kierunku Kampinosu - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Kiedy policjanci zatrzymali auto, mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci znaleźli na siedzeniu kierowcy kilka gramów amfetaminy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Volkswagen phaeton nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

- Podsumowując wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym popełnione przez sochaczewianina w trakcie pościgu, okazało się, że „zarobił” 37 punktów karnych. Nie stracił prawa jazdy tylko dlatego, że go nie posiada - dodaje mł. asp. Dzik.

Z policyjnych baz danych wynika bowiem, że kilka lat temu wobec 45-latka sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut posiadania narkotyków, zmuszenia policjantów do pościgu i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, czego dopuścił się w czasie obowiązywania zakazu sądowego. Ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Nałożono na niego również mandaty karne za popełnione wykroczenia. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystyka jest bezwględna - średnia to raptem 6/10. Jak ci pójdzie?

Pytanie 1 z 10
Myślę, więc jestem - autorem tej słynnej sentencji jest...
Raport z Anteny 01.03