Dziedziniec Lorentza

i

Autor: Muzeum Narodowe w Warszawie

Zbuduj formę godną Herkulesa... w Muzeum Narodowym! Rusza cykl niezwykłych ćwiczeń

2021-06-21 14:54

Letnie kino, klub książki a nawet... ćwiczenia gimnastyczne prosto ze starożytnego świata. Muzeum Narodowe zaprasza do odwiedzania ogrodu na Dziedzińcu Lorentza, nowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy. W planach sporo aktywności związanych z naturą i ekologią, a także z powrotem Galerii Sztuki Starożytnej, której remont niedawno się zakończył. Hitem mają być zwłaszcza ćwiczenia sprzed tysięcy lat.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Zbuduj formę godną Herkulesa... w Muzeum Narodowym.

Warszawski oddział placówki zaprasza do udziału w zajęciach ze starożytnej gimnastyki, które odbywają się w sobotnie poranki na dziedzińcu Lorentza przed wejściem do Muzeum. W ten sposób muzealnicy chcą zachęcać nie tylko do zadbania o swoją kondycję, ale i do odwiedzenia otwartej po remoncie Galerii Sztuki Starożytnej.

Gimnastyki sprzed tysięcy lat może spróbować każdy - a przy okazji sporo się o sobie dowiedzieć.

"Zorientowałam się, że ja w swoim zyciu wykonuje bardzo nieskoordynowane gesty. Zorientowałam się jak dzięki spokojnemu oddechowi, można nabrać większej koordynacji, jak można się uspokoic i rozluźnić"- mówi Barbara Tichy  z Działu Edukacji Muzealnej.

Ale to nie jedyne zajęcia, które będą odbywały się na Dziedzińcu Lorentza- miejsce ma stać się nowym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. W planach są seanse kina letniego, klub książki na leżakach czy warsztaty dla dzieci.

"Zapraszamy Warszawiaków, by znaleźli na naszym dziedzińcu coś dla ducha, czyli któreś z licznych warsztatów kulturalnych czy dla ciała- ćwiczenia gimnastyczne a nawet dla ciała dosłownie- bo na dziedzińcu działa przytulna kawiarnia"-  mówi Barbara Tichy z Działu Edukacji Muzealnej.

Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!