Ziema z ogróda, a w niej...

i

Autor: Canva.com / https://strazmiejska.waw.pl/aktualnosci/bialoleka/ Zdjęcie poglądowe

Ziemia do ogródka z bombowym gratisem! Nie uwierzycie, co znalazło się w środku...

2021-05-04 12:29

Czasami zakupy mogą prawdziwie zaskoczyć, zwłaszcza, jeśli wyboru produktów i zamówienia dokonujemy online. Sprzedawcy lubią dodawać swoim klientom małe niespodzianki, nazywane czasem ,,gratisami", które mają zachęcić ich do kolejnych zakupów. Takiej niespodzianki nikt się jednak nie mógł spodziewać! Co znalazł mieszkaniec Białołęki?

Ziemia do ogródka z bombowym gratisem! Pewien mieszkaniec Białołęki miał otrzymać ziemię do ogródka w której był... pocisk z czasów II wojny światowej! Na stronie policji czytamy:

Dzikie wysypisko pod Oleśnicą

Niebezpieczną pamiątkę z czasów drugiej wojny światowej znaleziono 28 kwietnia na jednej z prywatnych posesji na terenie Choszczówki w dzielnicy Białołęka. Znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.

Około godziny 10.50 patrol z VI Oddziału Terenowego, który tego dnia w zadaniach miał współpracę z policją, otrzymał polecenie udania się na jedną z prywatnych posesji przy ulicy Henrykowskiej. Znaleziono tam pocisk artyleryjski z czasów ostatniej wojny. Właściciel posesji wyjaśnił, że niewybuch znajdował się w dostarczonej do niego… ziemi ogrodniczej. Kaliber pocisku był dość duży, a na dodatek był on uzbrojony w zapalnik. Miejsce, w którym znajdował się pocisk, zostało zabezpieczone przez policjantów i strażników miejskich. Ewakuowano mieszkańców pobliskiego budynku i zamknięto sąsiadujący z działką plac zabaw. Do czasu podjęcia niewybuchu przez saperów zamknięty był też przejazd ulicą Henrykowską. Akcja zakończyła się w południe.