Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / fot. Policja

Złodziejski rajd po Warszawie. 15-latek kradł baterie z hulajnóg elektrycznych

2023-02-20 9:27

Policjanci z Ochoty otrzymali jednej nocy kilka informacji o osobie, która kręci się przy hulajnogach elektrycznych. Złodziejem, który kradł baterie z hulajnóg elektrycznych, okazał się 15-latek z Piastowa. Szczegóły dotyczące tej sprawy znajdziecie poniżej.

Nieletni złodziej kradł baterie z hulajnóg elektrycznych

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali 15-latka, którego dziwne zachowanie zwróciło uwagę mieszkańców Ochoty. Funkcjonariusze otrzymali nocą z 30-31 stycznia kilka zgłoszeń dotyczących młodej osoby, która w okolicach ulicy Grójeckiej najprawdopodobniej demontowała baterie z hulajnóg elektrycznych. Jednoślady były własnością firmy świadczącej usługi wypożyczania.

We wskazane miejsce pojechali patrolowcy, którzy potwierdzili kradzież baterii. Chociaż sprawcy nie było już na miejscu, to kilkaset metrów dalej przy ulicy Dantyszka inni funkcjonariusze zaalarmowani przez pracownika firmy świadczącej usługi wypożyczania jednośladów zatrzymała młodego mężczyznę. Był to 15-latek, mieszkaniec podwarszawskiego Piastowa.

Nastolatek przyznał się do kilku kradzieży dokonanych tej nocy na terenie Warszawy. Okazało się, że na "złodziejski rajd" po Warszawie nastolatek wybrał się samochodem osobowym swojego ojca, bez jego wiedzy. W samochodzie zabezpieczonych zostało 5 zdemontowanych baterii z hulajnóg elektrycznych oraz specjalistyczny sprzęt.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a łączna wartość skradzionych rzeczy i spowodowanych szkód może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. O dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Biurowiec w centrum Warszawy do wyburzenia! Zastąpi go nowoczesny wieżowiec