Zawieszenie biletu długoterminowego w Warszawie - na czym polega i jak to zrobić?
Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym wielu warszawiaków decyduje się zawiesić swój bilet okresowy. Pozwala to zatrzymać upływ czasu ważności danego biletu, aż do momentu jego odwieszenia.
Istnieją jednak dwa warunki:
- bilet nie może zostać zawieszony na krócej niż pięć kolejnych dni kalendarzowych;
- nie ma możliwości zawieszenia biletu na okaziciela.
Warto pamiętać, że aby zawiesić lub odwiesić swój bilet, nie trzeba już wychodzić z domu. Stało się to dużo prostsze - całą procedurę można wykonać online. Służą do tego dwie strony:
- zawieswkm.wtp.waw.pl - do zawieszania biletu;
- zawieswkm.wtp.waw.pl/odwies - do odwieszania biletu.
Jeśli w czasie zawieszenia upłynie data ważności naszego biletu, możemy przekodować zachowany okres na nowy termin lub uzyskać zwrot środków.
Zawieszenie biletu długoterminowego - dobre rozwiązanie na wakacje
Zawieszenie biletu długookresowego, np. 30- lub 90-dniowego, to rozwiązanie polecane dla tych warszawiaków, którzy przez jakiś czas będą w ograniczonym zakresie korzystali z komunikacji zbiorowej. Zwłaszcza popularne jest ono latem, kiedy przestają działać szkoły i uczelnie, a co za tym idzie tysiące młodych mieszkańców miasta nie muszą już każdego dnia korzystać z usług ZTM.
Tę opcję rozważyć powinni też wszyscy, którzy wybierają się na wakacje lub dłuższy urlop poza miasto. Zupełnie bez sensu jest, aby w tym czasie ważność naszego biletu była zachowana i biegła, skoro nie mamy okazji z niego korzystać.
Komunikacja miejska w Warszawie - zobacz zdjęcia: