ZMIANY W SZKOŁACH: zdalne nauczanie, lekcje po 30 minut. Co jeszcze czeka uczniów? Lekcje skrócone do 30 minut, zdalne indywidualne nauczanie na wniosek rodziców - to tylko niektóre ze zmian, jakie Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza po pierwszym tygodniu funkcjonowania szkół w czasie pandemii. Z danych MEN wynika, że z ponad 48 tysięcy placówek oświatowych, jedynie 30 pracuje w trybie mieszanym, a 44 w trybie zdalnym.
ZMIANY W SZKOŁACH: co czeka uczniów?
Według nowych zasad:
- lekcje będąca mogły zostać skrócone do 30 min,
- rodzice będą mogli złożyć wniosek o zdalne nauczanie indywidualne,
- Pojawi się specjalna aplikacja dla szkół.
Decyzję o ich wprowadzeniu podejmuje dyrektor danej placówki.
Zmiany w szkołach: zasady przerwy w nauce
Przerwa w nauce stacjonarnej - w przypadku podejrzenia koronawirusa u ucznia, czy nauczyciela nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie W przypadku potwierdzenia w placówce zakażenia, decyzja co do formy nauczania zostanie podjęta po wywiadzie epidemiologicznym sanepidu.
ZMIANY W SZKOŁACH: opieka psychologa
W tych trudnych czasach dzieci potrzebują również odpowiedniego wsparcia. O jego zapewnienia zadbały między innymi placówki w stolicy:
W każdej szkole prowadzonej przez miasto zapewniona jest opieka psychologa lub pedagoga, a w aż 88 proc. szkół podstawowych i 68 proc. szkół ponadpodstawowych dzieci i młodzież mogą liczyć zarówno na opiekę psychologiczną jak i pedagogiczną. Jednocześnie, w zależności od potrzeb w stołecznych szkołach zatrudnia się również innych specjalistów - logopedów, terapeutów pedagogicznych oraz reedukatorów - zapewniają urzędnicy.