Supersam zlokalizowany przy pl. Unii Lubelskiej zostanie zamknięty. Kultowy sklep, który pamięta lata 60-te, przynosi straty i decyzja ta jest ich naturalną konsekwencją.
Pierwszy raz informacja o zamknięciu sklepu pojawiła się w wakacje, ale została zdementowana. Teraz właściciel potwierdza - to koniec legendarnego sklepu. Inne placówki spółki będą działać, jednak ta przy Pl. Unii zostanie zamknięta z końcem roku.
Zamkną legendarny Supersam przy pl. Unii Lubelskiej
Zarząd spółki Supersam opublikował komunikat w którym wyjaśnił, że w związku z najwyższej jakości produktami supermarekt mierzył się z ogromnymi kosztami utrzymania specjalistycznych urządzeń i sprzętu. Jakie są powody i przyczyny stanu rzeczy, który doprowadził do decyzji o zamknięciu? Niedawna pandemia oraz sytuacja gospodarcza spowodowały zmianę preferencji konsumentów na tańsze sieci i dyskonty, a także zakupy w internecie.
Czytaj także: Znany sklep znika z historycznej lokalizacji. Pamięta go każdy warszawiak
- Opisana sytuacja zmusiła nas do podjęcia niezwykle trudnej decyzji o zamknięciu naszego największego sklepu i poszukiwaniu innej formuły, w której nasza marka będzie mogła się dalej rozwijać. Zapewniamy, że podobnie jak dla wszystkich warszawiaków, tradycja, jakość i wartość historyczna marki Supersam jest dla nas niezwykle ważna. Dlatego też podjęliśmy wszelkie działania, aby zapewnić państwu dalszy dostęp do asortymentu naszych sklepów – w tym istniejących obiektów przy ul. Powstańców Śląskich 89, Huculskiej 5, Al. Ken 48 w Warszawie oraz w nowych punktach, które planujemy otworzyć – napisano w komunikacie.
Historia Supersamu
Supersam przy pl. Unii Lubelskiej miał dla wielu warszawiaków wartość historyczną. Istniał bowiem od 1962 roku i pamiętał czasy PRL-u, kiedy klienci dosłownie bili się o produkty, które w nim znajdowali. Na początku swojego istnienia uznawany był za jedno z największych osiągnięć modernizmu w naszym kraju.
Był to budynek z dachem na zasadzie tensegrity zawieszonym i utrzymywanym w miejscu za pomocą dźwigarów i stalowych lin, projektu trzech architektów: Jerzego Hryniewieckiego, Macieja Krasińskiego, Ewy Krasińskiej oraz trzech konstruktorów: Wacława Zalewskiego, Stanisława Kusia i Andrzeja Żórawskiego. W 2006 roku stwierdzono, że dach koroduje i konieczna była rozbiórka.
Trzy lata później powstał pomysł wzniesienia biurowca z częścią handlową. Tymczasowo Supersam przeniósł się na ul. Puławską 131. Sklep funkcjonował do 1 marca 2019 roku. W międzyczasie, w 2013 roku, wrócił do swojej pierwotnej lokalizacji, przenosząc się do podziemi. Tym razem pożegna się z nami na stałe. Warszawiacy z pewnością będą za nim tęsknić.