Liść Anthurium veitchii

i

Autor: https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUW Liść Anthurium veitchii

Zuchwała kradzież w Ogrodzie Botanicznym UW - ZOSTAŁ TYLKO LIŚĆ

2022-01-28 10:30

Był to jedyny okaz Anthurium veitchii w posiadaniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Po tropikalnej roślinie o ogromnej wartości naukowej pozostał tylko liść wetknięty w ziemię i etykietka z nazwą. Więcej na ten temat w artykule.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego posiada największą w stolicy kolekcję roślin szklarniowych. Obejmuje ona ponad 2 tysiące gatunków z całego Świata. Często są to okazy unikatowe! Do najcenniejszych - z punktu widzenia botaników UW - należał Anthurium veitchii. Tę tropikalną roślinę, w postaci młodej sadzonki, sprowadzono z Drezna. Szybko zaaklimatyzowała się ona w szklarni UW. Niestety niedawno została skradziona! Złodziej pozostawił tylko wetknięty w ziemię liść i etykietkę z nazwą. W kolekcji południowoamerykańskiej, gdzie rósł Anthurium veitchii, jest wielu innych przedstawicieli rodziny obrazkowatych. Te rośliny stały się ostatnio modne i chętnie uprawiane w domach. Pracownicy ogrodu sądzą, że sprawca dobrze wiedział o wartości swojego łupu.

'Budowa torowiska tramwajowego na ulicy Kasprzaka

Czy złodziej spróbuje sprzedać Anthurium veitchii?

Opierając się na informacjach Ogrodu Botanicznego UW można wysnuć założenie, iż złodziej będzie próbował sprzedać cenny okaz. Pracownicy ogrodu piszą: Prosimy wszystkich, którym zależy na jakości naszej kolekcji, o uwagę i brak akceptacji dla tych – na całe szczęście nielicznych – którzy chcą nam wszystkim odebrać przyjemność podziwianianaszych roślin.

Sprawa została zgłoszona policji. Ponadto Ogród przypomina, że jego teren jest monitorowany.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!