Godzina dla ziemi

i

Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS Godzina dla ziemi w Warszawie

w warszawie

W sobotę w Warszawie zrobi się ciemno. Jest komunikat ratusza

2024-03-21 14:52

To już kolejny rok, w którym Warszawa bierze udział w ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi". Światła i iluminacje wybranych miejskich budynków zgasną w sobotę na 60 minut w geście solidarności z ideą ochrony planety.

23 marca Warszawa angażuje się w coroczną akcję "Godzina dla Ziemi". Wydarzenie polega na tym, że między godziną 20.30, a 21.30, stołeczne budynki i obiekty wygaszają zewnętrzne iluminacje. W tym czasie wyłączone zostaną też światła charakterystycznych miejsc, np. Pałacu Kultury i Nauki, murów obronnych Starego Miasta czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wydarzenie organizuje WWF pod honorowym patronatem prezydenta m.st. Warszawy.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi poświęcona jest rzekom i potrzebie ich renaturyzacji, czyli przywracania rzek do ich naturalnego stanu. W stolicy w oczywisty sposób kojarzy się to z Wisłą, która jest miejscem o miejsce o unikatowej w skali Europy różnorodności biologicznej.

Sprzątanie Wisły w Warszawie

Od kilku lat Dzielnica Wisła zachęca do dbania o wspólne dobro nad rzeką i organizuje cykliczne akcje sprzątania brzegów Wisły. Pierwsza w tym roku akcja organizowana jest z udziałem WWF.

W sobotę 23 marca o 12.00 na plaży Rusałka (na wysokości Warszawskiego ZOO) odbędzie się akcja sprzątania brzegów Wisły. Wydarzenie ma trwać  do 14.00, a na koniec akcji Galar Warsaw by Boat zabierze tych, którzy oddadzą worek z zebranymi śmieciami, na krótki widokowy rejs. Na ochotników czekać będą rękawiczki i worki oraz – w podziękowaniu za zaangażowanie – wiślane plakaty Oli Jasionowskiej.

Pierwszy dzień wiosny na Polu Mokotowskim 21 marca 2024:

Tak sztuczna inteligencja widzi mieszkańców warszawskich dzielnic