Godzina dla Ziemi Warszawa

i

Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

Godzina dla Ziemi

25 marca w Warszawie nagle zgasną światła. Miasto włącza się w akcję Godzina dla Ziemi

2023-03-24 14:31

Wielu mieszkańców Warszawy będzie zapewne zaskoczonych, gdy w sobotę, 25 marca wieczorem nagle zgaśnie wiele miejskich świateł. Wówczas warto przypomnieć sobie, że miasto włącza się w akcję Godzina dla Ziemi. Dołączył do niej również Senat, który także wygasi swoją iluminację.

Godzina dla Ziemi - dlaczego w Warszawie zgasną światła?

W tym roku Godzina dla Ziemi wypada 25 marca. Po raz kolejny w tę akcję angażuje się polska stolica, a wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Warszawy. O godzinie 20:30 na 60 minut wyłączone zostaną m.in. światła Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje murów obronnych Starego Miasta i na moście Śląsko-Dąbrowskim. W tegoroczną akcję włączają się także stołeczne placówki edukacyjne i instytucje kultury.

W akcję włączył się również Senat, który na godzinę wygasi iluminację gmachu Senatu i światła w budynku.

Czytaj również: Metro Warszawskie. Duże zmiany w przepisach ZTM, za zostawienie bagażu kara do 500 zł!

Co to jest Godzina dla Ziemi?

Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja organizowana przez World Wild Fund, w ramach której osoby prywatne, firmy i miasta wyłączają na godzinę światła i iluminacje. Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest walce z wymieraniem gatunków. - W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc. – alarmuje WWF.

Zobacz, jak wyglądała wizyta księcia Williama w Warszawie:

Trzaskowski, Struzik i burmistrzowie o transporcie na Mazowszu. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Dlaczego to ważne?