kierowca

i

Autor: Pexels

56 fałszywych praw jazdy, 300 mandatów, 18 deportacji. Policja sprawdza przewozy z aplikacji

2022-11-24 14:42

Warszawscy policjanci prowadzą "działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w przewozach osób". Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak ujawnił statystyki, które mogą naprawdę zaniepokoić wielu pasażerów.

Rzecznik KSP zaznaczył, że jest to kolejny raz, kiedy prowadzone są działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w przewozach osób. - To działania cyklicznie od lat prowadzone na terenie Warszawy. Dzisiaj prowadzimy je wspólnie z miastem, z Inspekcją Transportu Drogowego oraz ze strażą graniczną - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Czytaj również: Uber chce zmian w branży w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Co postuluje firma?

Policja sprawdza kierowców z aplikacji przewozowych

Dodał, że tego typu kontrole przynoszą dużo efektów, jeżeli chodzi o wyłapywanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z przewozów, w tym m.in. przewozów na aplikacje.

Podkreślił również, że tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach tego typu działań aż 56 fałszywych praw jazdy. Dodatkowo 50 osób nie posiadało uprawnień do kierowania. Nałożono również 125 kar administracyjnych dla przewoźników na aplikacje.

Policjanci wystawili także ponad 300 mandatów karnych i odholowali ponad 50 pojazdów. - Spośród skontrolowanych kierowców, aż 18 przebywało na terenie kraju nielegalnie, więc zostali deportowani - wyjaśnił Marczak.

Zima w Warszawie. Pierwsza poranna śnieżyca zaskoczyła drogowców?