telewizor pilot

i

Autor: Pexels

Finanse

Abonament RTV w 2024 r. pójdzie w górę? Już wiadomo, ile trzeba będzie płacić

2023-05-22 12:26

Abonament RTV od lat wywołuje skrajne emocje wśród Polek i Polaków. Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że opłata w 2024 r. ulegnie zmianie, tj. zostanie podwyższona. Teraz do podobnych doniesień odnieśli się przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ile więc ostatecznie trzeba będzie płacić?

Abonament RTV 2024 - ile wyniesie?

W komunikacie przesłanym PAP przedstawiciele KRRiT przekazali, że "10 maja 2023 r. zostało przyjęte rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2024 r.: za używanie odbiornika radiofonicznego - 8,70 zł za jeden miesiąc; za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego - 27,30 zł za jeden miesiąc".

- Krajowa Rada, określając wysokość opłat abonamentowych na 2024 r., skorzystała ze swojego ustawowego uprawnienia do określenia wysokości opłat abonamentowych na poziomie niższym niż to wynika z ustawy o opłatach abonamentowych - podkreślono.

Czytaj również: Upadła wielka firma medialna. Działała 30 lat w wielu krajach 

Abonament RTV - kontrole, kary

Ostatecznie Polki i Polacy nie będą więc musieli płacić wyższych kwot niż w 2023 r. Ci, którzy opłaty nie uiszczą, powinni natomiast spodziewać się kontroli, a później również kary. Wynosi ona 30-krotność abonamentu, więc zdecydowanie nie jest niska i można ją odczuć w portfelu.

Zobacz galerię - Ćwiczenia służb na PGE Narodowym w Warszawie:

Impact 2023 - Beata Daszyńska-Muzyczka