Alior Bank

i

Autor: Wikimedia Commons / Wistula

Alior Bank pilnie ostrzega klientów. Wystarczy chwila nieuwagi, oszuści już czekają na Black Friday

2022-11-25 9:07

Alior Bank wydał komunikat przed zbliżającym się Black Friday. Przedstawiciele instytucji przypomnieli, że podobne okazje wiążą się ze zmasowanymi działaniami oszustów, chcących wyłudzić niemałe pieniądze od nieświadomych tego ofiar. Jak więc nie dać się okraść?

Black Friday 2022 - kiedy się odbywa i na czym polega?

Black Friday, czyli zakupowy Czarny Piątek 2022 wypada 25 listopada. To właśnie wtedy wielu z nas ruszy na zakupy, aby korzystać ze sprzyjających okazji. Niektórzy zapewne nabędą już nawet prezenty z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Jako że okazje na Black Friday często wydają się wyjątkowo korzystne, wielu klientów decyduje się wówczas na kupienie droższych sprzętów, na przykład smartfonów, telewizorów, czy sprzętu AGD. Im więcej wydajemy, tym bardziej powinniśmy jednak uważać.

Czytaj również: Black Friday 2022 w Polsce. Kiedy obchodzimy Czarny Piątek? Gdzie najlepsze promocje w sklepach?

Alior Bank ostrzega klientów przed utratą pieniędzy

Na dwa tygodnie przed Black Friday na stronie internetowej Alior Banku ukazał się komunikat, w którym przedstawiciele instytucji przestrzegli przed wzmożonymi działaniami oszustów i wyłudzaczy. Przypomnieli również najważniejsze zasady, mogące pomóc ochronić się przed utratą pieniędzy. Wśród nich wymieniono:

  • Podchodzenie do wszelkich kuszących okazji z ograniczonym zaufaniem;
  • Weryfikowanie przedstawionych na stronie sklepu danych sprzedającego;
  • Zwrócenie uwagi na to, kiedy sklep został uruchomiony;
  • Sprawdzanie na wiarygodnych stronach opinii i komentarzy innych klientów.

Szczególną ostrożność powinno się zachować między innymi, gdy produkty są zdecydowanie poniżej ceny rynkowej, oferujące je sklepy dopiero co powstały i podejrzanie szybko zebrały doskonałe recenzje lub też polityka dotycząca reklamacji i zwrotów nie jest jasna.

Dodatkowo powinno się unikać miejsc, w których zaproponowana przez sprzedającego forma płatności budzi naszą podejrzliwość, nie klikać w nieznane linki i dokładnie sprawdzać, czy strona banku, na którą zostaniemy przekierowani, aby zatwierdzić przelew, na pewno jest prawdziwa. W razie wątpliwości, warto skontaktować się z przedstawicielami swojego banku i zweryfikować ewentualne niepokoje.

Czterolatek na gigancie. Przedszkolak sam poszedł na zakupy do marketu