Mróz, temperatura, zima, termometr

i

Autor: Pixabay Siarczysty mróz w Polsce. We wschodniej części kraju termometry pokazały nawet 26 stopni poniżej zera.

Atak zimy w Warszawie. Nadciąga do Polski arktyczne powietrze!

2021-03-17 10:36

Mróz i opady śniegu jeszcze wrócą do Polski - wynika z prognoz synoptyków. Kiedy będzie najzimniej? Jak duże będą mrozy?

Choć w tym roku mieliśmy już do czynienia z prawdziwie wiosenną pogodą okazuje się, że zima jeszcze ostatecznie nie odeszła. Według prognoz synoptyków, w nocy powrócą silne mrozy, a w dzień - opady śniegu. Wszystko za sprawą arktycznych mas powietrza, które zmierzają do Polski. Ochładzać będzie się już w środę i w czwartek. W ciągu nocy spodziewane są ujemne temperatury i możliwe opady śniegu. Arktyczne powietrze nadciągnie jednak nad Polskę dopiero w piątek. Tego dnia na północy kraju termometry wskażą -9 stopni Celsjusza. W centrum kraju będzie do 2 stopni Celsjusza, a na Podlasiu 1 st. C. Choć w sobotę rozpocznie się astronomiczna wiosna, wciąż będzie chłodno. W centrum kraju temperatura będzie wynosić 3 st. C., a na południu 4 st. C. W nocy będzie bardzo zimno w całym kraju. Temperatura będzie wynosić od -6 do -9 stopni Celsjusza!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Lekarz weterynarii uratował gekona
Sonda
Czy Polska powinna odejść od energetyki opartej na węglu?