Straż Pożarna

i

Autor: mszzz

Burza nad Warszawą. Przewrócone drzewa, uszkodzona linia tramwajowa

2021-07-08 22:23

Przez woj. mazowieckie - zgodnie z zapowiedziami synoptyków - przeszedł front burzowy. Straż Pożarna miała już 90 zgłoszeń od mieszkańców województwa z tego powodu. Strażacy wyjeżdżają głównie do powalonych drzew. Najwięcej interwencji było w samej Warszawie. IMGW ostrzega. Burze mogą pojawić się także w nocy.

- Do godziny 21 mazowieccy strażacy interweniowali 90 razy w związku z frontem burzowym. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie 22 oraz w powiatach pruszkowskim 8, grodziskim 7, przasnyskim 7, grójeckim 6, wołomińskim 5 - poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Krzysztof Kierzkowski.

Strażacy podczas wyjazdów usuwają głównie skutki silnego wiatru, czyli przewrócone drzewa i połamane gałęzie. Nikt nie został ranny.

Strażacy podczas wyjazdów usuwają głównie skutki silnego wiatru, czyli przewrócone drzewa i połamane gałęzie. I tak np. w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej drzewo przewróciło się na trzy samochody osobowe. Z kolei na Białołęce na ul. Internetowej 15-metrowe drzewo przewróciło się na dom jednorodzinny. W żadnym ze zdarzeń nikt nie został ranny.

Jedno z przewróconych drzew spadło na linię tramwajową na ul. Woronicza na Mokotowie. Straż nie prowadzi tam już działań, drzewa udało się usunąć. Jak informuje ZTM tramwaje linii 18 i 31 wracają już też do normalnego kursowania.

W niemal całej Polsce, w tym na Mazowszu IMGW ostrzegało wcześniej właśnie przed burzami z gradem oraz upałem. Według tych prognoz należy spodziewać się na tym obszarze burz, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami może padać grad.

Raport z Anteny 08.07