Ceny paliw zaczną spadać! Kiedy? Jaka cena za litr?

i

Autor: pixabay.com Ceny paliw zaczną spadać! Kiedy? Jaka cena za litr?

Ceny paliw zaczną spadać! Kiedy? Jaka cena za litr?

2022-11-25 11:37

Dobre informacje dla kierowców! Ceny wszystkich paliw prawdopodobnie zaczną spadać już w przyszłym tygodniu. Jaka będzie obniżka? Jaka cena za litr?

Jaka cena paliwa?

Jak przewidują eksperci, obniżka nie wyniesie więcej niż kilka groszy na litrze. Spadki cen ropy w hurcie od dawna powoduje pogarszająca się sytuacja pandemiczna w Chinach, gdzie rośnie liczba zakażeń na koronawirusa.

Czytaj także: Gigantyczna liczba zachorowań na grypę w Polsce. Ponad tysiąc skierowań do szpitala

- Kolejne miasta wprowadzają lokalnie lockdowny, a to budzi obawy o popt na ropę i paliwa ze strony chińskiej gospodarki - mówi analityk rynku paliw Magdalena Robak z portalu e-petrol.pl i zaznacza, że w ostatnich dniach na cenę ropy wpłynęły reakcje gospodarki na decyzję grupy G7 w sprawie rosyjskiej ropy.

- Zaproponowany przez członków grupy G7 limit nowy na rosyjską ropę został uznany za zbyt wysoki i to z kolei osłabiło obawy o podaż surowca z kierunku rosyjskiego - dodała.

W piątek litr benzyny kosztuje średnio 6,52 zł, ropy 7,75 zł i LPG 2,97 zł. Według danych z początku tygodnia, aktualnie w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankuje się w województwach śląskim i świętokrzyskim, w których za jej litr płaci się średnio 6,50 zł/l. Olej napędowy z ceną 7,70 zł/l jest najtańszy na Warmii i Mazurach, a LPG we wspomnianym województwie świętokrzyskim, gdzie kosztuje przeciętnie 2,79 zł/l.

Czytaj także: Większa dostępność biletów PKP Intercity. Kupisz je w nowym miejscu!

"Obecnie 95-tka i diesel są najdroższe na Podkarpaciu, na którym płaci się za nie 6,66 i 7,83 zł/l. Autogaz z ceną 3,15 zł/l w dalszym ciągu jest najdroższy na Dolnym Śląsku" - wskazali analitycy e-petrol.pl. 

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Gen. Tomasz Drewniak: "Nawet przy sukcesach Ukrainy na froncie przyjdzie taki dzień, gdy trzeba będzie usiąść z Rosją do stołu" [Express Biedrzyckiej