Warszawa: remont ul. Egipskiej

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Duży remont na Saskiej Kępie. Naprawiają Saską i Egipską

2022-08-16 15:20

We wtorek 16 sierpnia o godz. 6:00 rozpoczął się remont ważnego ciągu ulic. Zamknięty został fragment między al. Stanów Zjednoczonych a ul. Afrykańską. Kierowcy jadą objazdami. Zmieniły się trasy dziewięciu linii autobusowych Warszawskiego Transportu Publicznego.

Ciągiem ulic Saskiej i Egipskiej, łączącym Saską Kępę z Gocławiem, codziennie poruszają się tysiące kierowców. Ponieważ fragment od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z Afrykańską jest pełen ubytków i nierówności, Zarząd Dróg Miejskich zabrał się za remont nawierzchni.

Ruszył remont Saskiej

Nie będzie to tylko samo sfrezowanie starego asfaltu i położenie nowego. Zostanie także wymieniona podbudowa do ok. 55 cm w głąb drogi. Wzmocni ona warstwy pod nawierzchnią, tak aby była jak najlepiej zabezpieczona przed osiadaniem i powstawaniem kolein. Ponadto wyremontowany zostanie chodnik po północnej stronie ulicy, ale z wyjątkiem rejonu przystanku autobusowego Afrykańska 02, gdzie nowe płyty zostały położone na przełomie 2020 i 2021 roku, przy okazji budowy drogi dla rowerów.

We wtorek 16 sierpnia o godzinie 6:00 ciąg ulic Saskiej i Egipskiej od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Afrykańskiej został zamknięty dla ruchu kołowego, a chodniki wzdłuż niego zostały zwężone o połowę. Nie można zjechać z al. Stanów Zjednoczonych w ul. Saską w kierunku Gocławia. Połączenia z ul. Saską nie mają ulice Lizbońska, Argentyńska, Lotaryńska i Ateńska. Jadący od strony Gocławia muszą skręcić w ul. Afrykańską. Dojazd do ulic Kanadyjskiej, Rapperswilskiej i Argentyńskiej jest zapewniony od ul. Lotaryńskiej przez ul. Indyjską, na której został wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Utrudnienia na Saskiej Kępie

Dojście i dojazd do posesji oraz parkingów i miejsc postojowych zlokalizowanych w obszarze robót zostały utrzymane. W razie konieczności czasowego zamknięcia dojazdu wykonawca powiadomi wcześniej użytkowników. Przejścia dla pieszych przez ul. Saską i Egipską będą udostępniane naprzemiennie w ramach postępu prac. Przejazd rowerowy na skrzyżowaniu Saskiej i al. Stanów Zjednoczonych zostanie utrzymany.

Objazdy wyznaczono:

  • z ul. Saskiej – al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską do Bora-Komorowskiego;
  • z al. Stanów Zjednoczonych – ulicami Urugwajską, Lizbońską, Afrykańską do Bora-Komorowskiego;
  • z ulic Bora-Komorowskiego i Wał Miedzeszyński – ulicami Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim, Wersalską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej;
  • z ul. Ateńskiej – ul. Brukselską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej;
  • z ul. Brukselskiej – ulicami Ateńską i Afrykańską do Bora-Komorowskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na trasy objazdowe zostały skierowane autobusy obsługujące linie 111, 117, 123, 147, 507, 509 oraz N02, N22 i N72. Funkcjonowanie linii 411 i E-1 zostało zawieszone. Większość autobusów swój objazd zaczyna na ul. Afrykańskiej, jadąc nią do Wału Miedzeszyńskiego. I tak linia 111 w obu kierunkach kursuje ul. Wersalską, Paryską i Zwycięzców. Podobnie jak autobusy na linii 123, które następnie jadą ul. Międzynarodową i Brazylijską.

Autobusy kursujące na linii 117 w kierunku Dworca Centralnego z Wału Miedzeszyńskiego skręcają w ul. Ateńską, a w stronę Gocławia do Wału Miedzeszyńskiego i Afrykańskiej dojeżdżają z ul. Wersalskiej. Autobusy obsługujące linię 507, tak jak większość pojazdów WTP, jedzie ul. Afrykańską i Wałem Miedzeszyńskim, a następnie została skierowana na most Łazienkowski do al. Armii Ludowej, Waryńskiego i Marszałkowskiej. 509 omija utrudnienia ul. Zwycięzców.

Linie nocne N02, N22, N72 będą kursowały objazdem ulicami Afrykańską, Wał Miedzeszyński, Wersalską, Paryską i Francuską. Uruchomiona została linia Z-1 kursująca z Gocławia ul. Bora-Komorowskiego, Umińskiego, Fieldorfa, z powrotem Bora-Komorowskiego, Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim, Wersalską, Paryską i Francuską do al. Zielenieckiej, a następnie ul. Zamoyskiego i Sokoła do metra Stadion Narodowy (powrót ul. Sokoła, Targową i Zamoyskiego).

Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem