Dzień Dziecka w KPRM

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE/EAST NEWS

Atrakcje

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera 2024. W planach zabawa w "Bajkowym ogrodzie"

2024-05-31 16:00

W sobotę, 1 czerwca świętować będziemy Dzień Dziecka 2024. Z tej okazji w ogrodzie Kancelarii Premiera odbędzie się wyjątkowa impreza z atrakcjami dla najmłodszych. Znamy szczegóły planowanego wydarzenia!

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera 2024 - atrakcje

Impreza w "Bajkowym ogrodzie" rozpocznie się o godz. 10:00. Najmłodsi i ich rodzice wejdą na teren ogrodów KPRM od Al. Ujazdowskich, naprzeciwko Łazienek Królewskich. Atrakcje będą dostępne na miejscu do godz. 17:00, a ostatnie wejście zaplanowano na godz. 16:00. Wchodzących na piknik sprawdzą funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy zadbają o bezpieczny przebieg wydarzenia.

Jakie atrakcje będą czekały na dzieci w Kancelarii Premiera? - Nasz "Bajkowy ogród" to wiele możliwości. Wciel się w zawodowego żołnierza - poznaj tajniki wzorowego maszerowania i dowiedz się, jak działa wykrywacz metalu i robot rozpoznawczy. Marzysz, żeby zostać strażakiem? Z nami dowiesz się, co skrywa wnętrze prawdziwego wozu strażackiego. Zastanawiasz się, jak wygląda praca górnika albo funkcjonariusza Straży Granicznej? Pokażemy sprzęt i imitację posterunku granicznego z odprawą paszportową - wyliczyli organizatorzy.

Zobacz także: Dzień Dziecka 2024 w Warszawie. Czekają imprezy i atrakcje! Co się będzie działo?

Jak dodali, najmłodsi będą mogli również obejrzeć pokazy laboratoryjne oraz dowiedzieć się więcej o ginących gatunkach zwierząt i roślin. Zorganizowane zostaną także warsztaty molekularne i doświadczenia, w czym pomoże Naukobus.

- Dzień Dziecka w KPRM będzie również prawdziwą gratką dla miłośników technologii. Pokażemy, jak programuje się roboty oraz co można stworzyć za pomocą pena i drukarki 3D. Nie zabraknie też wielu wrażeń za sprawą okularów VR, które przeniosą każdego w wirtualny świat - dodali przedstawiciele Kancelarii.

Podczas różnorodnych warsztatów dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć breloki, biżuterię czy magnesy. Dostępne będą również m.in. malowanie buziek oraz magiczne tatuaże. Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście słodkiego poczęstunku - waty cukrowej czy lodów.

Święto Ogrodu Saskiego - zobacz zdjęcia:

Pałac Krasińskich otwarty dla wszystkich. Skarby w centrum Warszawy