balony

i

Autor: Unsplash

Atrakcje

Warszawska Fiesta Balonowa 2024. Na niebie pojawią się piękne balony, atrakcji nie zabraknie!

2024-06-14 19:15

Warszawska Fiesta Balonowa powraca! Tegoroczną edycję wydarzenia zaplanowano na połowę czerwca. Już dziś wiemy, jakie atrakcje zostaną przygotowane dla uczestników imprezy. Najciekawszą z nich będą bez wątpienia loty balonami.

Warszawska Fiesta Balonowa 2024 - kiedy i gdzie się odbędzie?

Warszawska Fiesta Balonowa 2024 odbędzie się w weekend 14-16 czerwca. Zgodnie z informacjami przekazanymi na Facebooku przez organizatorów w piątkowy wieczór, około godz. 19:00 zorganizowany zostanie honorowy start z Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego. Dzień później o tej samej porze balony wystartują z Placu Gwardii na terenie Cytadeli Warszawskiej. Możliwe są również inne lokalizacje, ale wszystko będzie uzależnione od pogody.

W niedzielę, 16 czerwca zaplanowano Wawerską Fiestę Balonową. Odbędzie się ona na Plaży Romantycznej w godzinach 15:00-21:30.

- Loty poranne w sobotę i niedzielę (15 i 16.06) planowane są około godz. 4:30-7:30, loty wieczorne w piątek, sobotę i niedzielę (14, 15 i 16.06) około godz. 18-21. Skąd realnie - zależeć będzie od kierunku i prędkości wiatru - poinformowali organizatorzy.

[AKTUALIZACJA]

Loty w piątek zostały ostatecznie odwołane ze względu na słaby, zmienny wiatr. Pokazy zaplanowane na sobotę i niedzielę powinny się jednak odbyć. Bieżące informacje o startach sprawdzać można na wydarzeniu "V Warszawska Fiesta Balonowa" na Facebooku.

Pokazy balonowe w Warszawie

Na uczestników niedzielnej Wawerskiej Fiesty Balonowej w Wawrze tradycyjnie czekać będzie moc wyjątkowych atrakcji. Co dokładnie znalazło się w programie? - Strefa balonowa, loty balonami na uwięzi, symulatory, strefa paralotniowa z wieczornym pokazem, ciekawi wystawcy, m.in. Mościcki Klub Balonowy, Strefa lotnicza klocków Klocki Cobi, Strefa Aeroklubu Warszawskiego, Technikum Lotnicze z Warszawy, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - wyliczyli organizatorzy, zapowiadając, że to jeszcze nie wszystko.

Dodatkowo na wydarzeniu pojawi się strefa z food truckami. Na miejscu będzie więc można zjeść obiad i deser oraz napić się czegoś zimnego.

Udział w imprezie będzie bezpłatny.

Wystawa "W drodze na Plac" - zobacz zdjęcia:

Tak było na targach Vivelo w Warszawie! „Nie spodziewałam się, że będzie tak super!”