PGE Narodowy

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Sport

Finał Pucharu Polski 2024 na PGE Narodowym w Warszawie. Kiedy się odbędzie? Gdzie oglądać?

2024-04-30 15:23

Finał piłkarskiego Pucharu Polski coraz bliżej! W majówkę 2024 na PGE Narodowym spotkają się drużyny Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. O której godzinie rozpocznie się mecz? Gdzie można go będzie oglądać? Czy kibice ostatecznie wejdą na stadion?

Finał Pucharu Polski 2024 - kiedy i o której się odbędzie?

Tegoroczny finał Pucharu Polski, w którym spotkają się drużyny z Krakowa i Szczecina, odbędzie się w czwartek, 2 maja. Wydarzenie rozpocznie się na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 16:00. Sędzią głównym spotkania został Tomasz Kwiatkowski, któremu pomagać będą: Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski (asystenci), Wojciech Myć (techniczny) oraz Bartosz Frankowski i Paweł Pskit (VAR).

Finał Pucharu Polski 2024 - czy kibice pojawią się na trybunach?

Choć mogłoby się wydawać, że finał Pucharu Polski jest wydarzeniem, które nie może odbyć się bez tłumów kibiców na trybunach, sytuacja w tym kontekście pozostaje zaskakująco nieoczywista. W mediach zrobiło się bowiem głośno o sprzeciwach fanów - ma im się nie podobać obecność policji w obrębie strefy przyjmowania kibiców. W kontekście protestów mówi się głównie o sympatykach Pogoni, jednak podobny problem widzieć mają również fani klubu z Krakowa.

Do sprawy odniósł się już dla TVP Sport rzecznik PZPN Tomasz Kozłowski, który zapewnił, że policja będzie reagowała, jedynie jeśli dojdzie do złamania przepisów prawa lub zapisów regulaminu. - Procedury dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski zostały opracowane na podstawie ogólnych przepisów prawa, jak również stanowią odpowiedź na szczegółowe wytyczne znajdujące się w decyzji dot. organizacji imprezy masowej wydanej przez Prezydenta m.st. Warszawy - dodał.

Finał Pucharu Polski 2024 - gdzie oglądać? Transmisja

Kibice, którym nie udało się kupić biletów na mecz finałowy Pucharu Polski, będą mogli obejrzeć spotkanie w telewizji. Wydarzenie będzie transmitowane w Polsacie, Polsacie Sport 1 oraz Polsacie Sport Premium 1.

Piknik historyczny przy Muzeum Wojska Polskiego - zobacz zdjęcia:

Lukas Podolski o sytuacji finansowo-sportowej Górnika