Francuz śpiewa po polsku. TikTokowa

i

Autor: fot. Pixabay/TikTok@armische

social media

Francuz śpiewa stare polskie piosenki. "Ładniejsza dykcja niż niejednego Polaka"

2024-04-23 14:19

Francuz z TikToka zdobywa popularność dzięki swoim wyjątkowym interpretacjom klasycznych polskich piosenek. Chłopak zachwyca piękną wymową, która brzmieniem przypomina starą szkołę aktorskiej dykcji. Utwory w jego wykonaniu wyróżniają się na tle współczesnych.

TikToker, który tworzy serię "Francuz śpiewa po polsku" jest świetnym przykładem tego, że internet może być platformą do dzielenia się kulturą i sztuką. Użytkownik o nicku armische coraz częściej pojawia się w tiktokowej zakładce "Dla Ciebie", dzięki czemu dociera do coraz większej liczby odbiorców.

Francuz śpiewa po polsku, już zachwycił użytkowników TikToka

Na jego profilu możemy znaleźć dużo filmików, na których wykonuje klasyki z repertuaru polskich piosenek. Wykonał utwory między innymi Ireny Santor, Krzysztofa Krawczyka, Mieczysława Fogga, Violetty Villas. Pod filmikami można znaleźć bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Użytkownicy są zachwyceni dykcją i wykonaniem kultowych polskich piosenek.

  • "Nie wiem, czy tylko ja słyszę tu ten akcent staropolski, mam nadzieje, że wiecie, o co chodzi"
  • "Ładniejsza dykcja niż niejednego Polaka. Przepiękne wykonanie "
  • "Cudowne, ten klimat w twoim głosie, czuje tamten czas"
  • "Cudownie..jak by był naprawdę z czasów, w których powstała ta piosenka"
  • "Ł przednio językowo zębowe coś pomiędzy Ł a L to było bardzo powszechne kiedyś w tych piosenkach czy starych filmach."

Kto kryje się za nickiem "armische"?

Znany z serii "Francuz śpiewa" tak naprawdę nazywa się Armand Petit-Semprez. Jak dowiadujemy się z profilu Armanda, mężczyzna przyjechał na studia do Polski 10 lat temu. W tym samym czasie zaczął naukę języka polskiego. Jest miłośnikiem antyków i właścicielem klimatycznej kawiarni w Warszawie.

Na swoim profilu Armand dzieli się coverami piosenek, opowiada o zabytkach i chętnie odpowiada na pytania użytkowników TikToka.