"Galeria Witryna". Na Woli sztuka wyszła... na ulicę! Pomogła jej Monika Skierś [GALERIA]

2021-03-23 15:15

W sklepowej witrynie w budynku przy ulicy Płockiej można podziwiać wystawę rzeźb autorstwa lokalnej artystki Moniki Skierś. Jak mówi, zrobiła to, by w czasie pandemii umożliwić mieszkańcom kontakt ze sztuką. Już wkrótce w witrynie pojawią się kolejne dzieła sztuki.

Wystawa na Dworcu Centralnym w Warszawie

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Zamiast ubrań czy butów w sklepowej witrynie na Woli można oglądać... galerię rzeźb! Przy skrzyżowaniu Płockiej i Wolskiej, wtopiona w sąsiadujące sklepy, pojawiła się wystawa prac artystki Moniki Skierś​. Stworzyła ją, bo doszła do wniosku, że skoro z powodu pandemii zamknięte są galerie i muzea, to sztuka powinna... wyjść na ulice.

"Dzięki tej witrynie sztuka wychodzi na chodnik, jest bliżej ludzi, którzy biegną z zakupów do swoich obowiązków. Mogą przystanąć, poprzyglądać się jej. W przyszłości, mam nadzieję że tuż obok, uda się postawić ławkę, by wygodniej się oglądało" - mówi Monika Skierś, artystka i autorka wystawy.

Za szybą na Płockiej możemy oglądać kilka rzeźb i popiersi, w tym szczególnie ważnego na Woli Hipolita Wawelberga. Ale jak mówi ich autorka, w planach są już kolejne wystawy.

"Będę współpracowała z różnymi artystami, z którymi już rozmawiałam. Najbliższa wystawa będzie dotyczyła selfie w malarstwie i rysunku" - mówi Skierś.

Artystka ma nadzieję zostać na Płockiej na dłużej - ekspozycję planuje zmieniać co miesiąc.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!