Gigantyczna ulewa w Warszawie

i

Autor: czytelnik ESKA Warszawa Gigantyczna ulewa w Warszawie

Gigantyczna ulewa w Warszawie: Sprawdź utrudnienia [WIDEO]

2021-08-16 20:15

Gigantyczna ulewa w Warszawie. Silny wiatr, a miejscami także grad. Pada m.in. na Pradze, Targówku czy na Mokotowie. Wiele ulic jest nieprzejezdnych. Zobacz wideo i sprawdź utrudnienia!

Godz. 20.15

- Jeśli ktoś wybiera się do Wola Parku to stanowczo odradzam parking zalany, woda przelewa się przez krawężniki - informuje nasz czytelnik.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Gigantyczna burza w Warszawie. Woda zalała ulice, strażacy usuwają z jezdni drzewa. Gdzie jest burza? Gdzie są utrudnienia? Które ulice są zalane?

- Mamy kilkadziesiąt zgłoszeń na terenie Warszawy. Zalane ulice, powalone drzewa, woda wdzierająca się do budynków. Na początku najwięcej zgłoszeń dotyczyło południowo-zachodnich części. Ursus, Włochy, teraz także Praga. Na pewno ulice na Ursusie są zalane, korek przy 4 czerwca na wiadukcie. Utrudnienia będą wszędzie -  mówi st. kpt. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.

Czytaj także: Chaos na lotnisku w Kabulu. Nie żyje siedem osób [WIDEO]

Jaka pogoda na jutro?

Od wtorku czeka nas spore ochłodzenie. Nad Polskę zawita masa chłodnego powietrza, która zostanie z nami co najmniej do soboty, a nawet i niedzieli - zapowiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Opady deszczu mogą wystąpić w niemal całym kraju, a termometry pokażą od 17 do maksymalnie 22 st. C.

- We wtorek w ciągu dnia wciąż będzie dużo chmur i właściwie w całym kraju możliwe będą przelotne opady deszczu - powiedziała synoptyk. - Do godzin południowych spodziewamy się burz na krańcach wschodnich - tam sumy opadów osiągną około 15 mm. Natomiast od godzin południowych oraz później po południu i wieczorem - burze z gradem mogą występować na Wybrzeżu i Pomorzu - dodała. Sumy opadów, jakie pojawią się w tych regionach, wyniosą około 20-25 mm.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?