Samochody. Korek uliczny

i

Autor: pixabay

Gigantyczne utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Prace potrwają do 2024 roku

2022-12-07 9:48

Utrudnienia w ruchu drogowym zawsze są frustrujące, szczególnie dla kierowców. Kiedy jedne prace na Trasie Łazienkowskiej się kończą, jednocześnie zaczynają się kolejne. Remonty przy Agrykoli potrwają do marca 2024 roku.

Prace przy Agrykoli

Utrudnienia komunikacyjne są zmorą mieszkańców dużych miast. Chyba nikt z nas nie przepada za momentami, w których zamiast szybko się przemieszczać, stoimy w wielkim korku. Tymczasem stolica się zmienia, a rozmaite przebudowy zaczynają się i kończą ciągle na nowo.

Chociaż pierwszy z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli jest już niemal gotowy i przechodzi właśnie badania obciążeniowe, to już wkrótce zacznie się w tym miejscu następny remont.

Kiedy nowy wiadukt już w styczniu przejmie ruch w obydwu kierunkach to  zamknięty zostanie wiadukt południowy i rozpocznie się jego rozbiórka. Prace przy Agrykoli potrwają do marca 2024 r. 

Sukces pierwszych robót

Pierwsza próba ruchu już za nami. Na nowo wybudowany wiadukt Trasy Łazienkowskiej wjechało sześć obciążonych piaskiem samochodów ciężarowych, z których każdy waży 32 tony. Tak wygląda początek statycznych prób obciążeniowych.

Pomiary obejmują również etap dynamiczny, podczas którego pojazdy przejeżdżają przez wiadukt – zarówno po równej nawierzchni, jak i przez próg ułożony prostopadle do osi jezdni.

Jeśli wszystkie próby przebiegną zgodnie z planem, już na początku 2023 r. wiadukt północny przejmie ruch w obydwu kierunkach. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym obecnie odbywa się przejazd.

Inwestycja realizowana przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta potrwa do marca 2024 r.

Cham w Passacie. Pędził po chodniku, by ominąć korek