miecz

i

Autor: strazmiejska.waw.pl

Nie do wiary

Historia jak z filmu na szkolnym boisku. "Samuraj" z Targówka biegał z mieczem

2023-03-24 14:45

W czwartek, 23 marca na Targówku doszło do historii niczym z filmu. Po boisku szkolnym, przy ćwiczących dzieciach biegał bowiem mężczyzna z bronią przypominającą samurajski miecz. Na miejscu interweniowały straż miejska i policja.

Po godzinie 12:00 strażnicy miejscy otrzymali niepokojące zgłoszenie, że po boisku szkoły podstawowej przy ulicy Gościeradowskiej biega mężczyzna i wymachuje czymś, co przypomina miecz.

Czytaj również: Metro Warszawskie. Duże zmiany w przepisach ZTM, za zostawienie bagażu kara do 500 zł!

"Samuraj" z Targówka wymachiwał mieczem na szkolnym boisku

- Ze zgłoszenia wynikało, że na boisku ćwiczą i bawią się dzieci, a mężczyzna nie reaguje na prośby o opuszczenie terenu szkoły - przekazali strażnicy. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, od razu zauważyli młodego mężczyznę wymachującego metalowym mieczem przypominającym broń samurajów. Katana miała ostre i stalowe ostrze o długości około 80 cm długości.

Strażnicy usiłowali uspokoić mężczyznę i prosili, by odłożył miecz. Ale dopiero gdy zagrozili, że użyją środków przymusu bezpośredniego, odłożył broń na ziemię. W końcu został obezwładniony i zakuty kajdanki.

Wezwano na miejsce policję. Za zakłócanie porządku publicznego poprzez niebezpieczne zachowanie 24-letni niedoszły "samuraj" został ukarany wysokim mandatem.

Tak wyglądał protest górników w Warszawie:

Tak pracują więźniowie na Białołęce