mecz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Wydarzenia

Jak szybko dojechać na mecz Polska - Mołdawia? Kibice pojadą za darmo

2023-10-12 19:53

W niedzielę, 15 października o godz. 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Polska - Mołdawia. Do stolicy zjadą ogromne grupy kibiców, którzy będą chcieli szybko i bezpiecznie dojechać na wydarzenie, a później z niego wrócić. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak dojechać na PGE Narodowy w Warszawie?

Przedstawiciele warszawskiego ratusza przypominają, że na PGE Narodowy najszybciej można dojechać metrem. Dobrą opcję stanowią również pociągi SKM i KM, a także kursujące mostem Poniatowskiego tramwaje. Do dyspozycji kibiców będą również autobusy.

Ci, którzy mimo wszystko chcą wybrać samochód, powinni pamiętać o ograniczonym wjeździe na Saską Kępę, obowiązującym przed meczem od godz. 18:30. Wybrane obszary będą wyłączone z ruchu indywidualnego do godz. 20:45. Zmiany nie obowiązują w kilku wyjątkach i dotyczą chociażby miejskich autobusów czy taksówek.

Saska Kępa

i

Autor: UM Warszawa / Infoulice Warszawa

Przed meczem kibice powinni również pamiętać o ewentualnych utrudnieniach, spowodowanych decyzją policji o zamknięciu konkretnych ulic.

- W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 18.30 do zakończenia meczu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście. Jeśli zamknięte zostaną ul. Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 - al. Zieleniecką - przekazali urzędnicy.

Jak wrócić z PGE Narodowego w Warszawie?

Po meczu, ok. godz. 22:15 zamknięty dla ruchu może zostać odcinek mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Jeśli tak się stanie, część linii warszawskiej komunikacji miejskiej trafi na objazdy. - Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i od ronda Wiatraczna - przekazano.

Dodatkowo na ulice wyjedzie linia zastępcza Z-9, która z pl. Zawiszy pojedzie: Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Al. Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Autobusy obsługujące linie 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą natomiast zamknięty fragment mostem Łazienkowskim.

Jednocześnie warto pamiętać, że po spotkaniu uruchomione zostaną dodatkowe autobusy linii 138 i 509, które z ronda Waszyngtona pojadą w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy. - Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, al. Waszyngtona, al. Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z al. Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska). Dodatkowe składy metra pojadą w kierunku Bemowa - poinformowano.

Darmowa komunikacja miejska

Ratusz przypomniał również, że 15 października kibice pojadą komunikacją miejską za darmo. Przekazano przy tym, że "posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego w granicach 1. strefy biletowej ZTM, a także parkingów Parkuj i Jedź aż do poniedziałku, 16 października, do godziny 1:00". Poza tym wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM.

Odkrycie na budowie stacji metra - zobacz zdjęcia: