Jeden za wszystkich

i

Autor: jedenzawszystkich.pl

"Jeden za wszystkich": Ta akcja uratuje społeczeństwo. Żeby do niej dołączyć wystarczy jedna rzecz!

2020-04-21 18:59

Ruszyła akcja społeczna "Jeden za wszystkich"! Jej zadaniem jest promowanie skutecznych rozwiązań w walce z koronawirusem, ale także wzmocnienie relacji społecznych, które m.in. przez domową kwarantannę czy konieczność zachowania dystansu znacznie się osłabiły. Wystarczy zrobić przypinkę, która daje innym sygnał, że o nich myślimy!

Jeden za wszystkich

Od kilku miesięcy świat walczy z koronawirusem. W Polsce najtrudniejszy moment pandemii wciąż przed nami. Żeby powstrzymać koronawirusa potrzeba działań każdego z nas. Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, zachowanie dystansu, stosowanie maseczek i rękawiczek i domowa kwarantanna. Wraz z wprowadzeniem zasad, konieczne było ograniczenie życia towarzyskiego. Ta sytuacja znacznie wpłynęła na relacje międzyludzkie - stajemy się mniej ufni, bo w tej chwili od każdego możemy się zarazić. - Akcja społeczna "Jeden za wszystkich" przeciwdziała osłabianiu relacji społecznych, pomaga odbudować zaufanie do nas samych oraz promuje skuteczne rozwiązania w walce z epidemią - podkreślają organizatorzy.

Trzy serca

Symbolem akcji jest tarcza zbudowana z trzech serc - czerwonego, niebieskiego i żółtego.

  • Czerwone - przestrzeganie zasad epidemicznych. Przypomina o obowiązku stosowania zaleceń epidemicznych jako głównej broni w walce przeciw wirusowi.
  • Niebieskie - solidarność wspólnoty. Fundamentem wspólnoty jest myślenie o innych i patrzenie na ich potrzeby, czyli wzajemne wsparcie.
  • Żółte - nadzieja i jedność. Dawanie nadziei oraz wzmacnianie jedności wobec wspólnego zagrożenia oraz wykreowanie wspólnego symbolu walki z pandemią.

- Wybraliśmy kolory podstawowe, dlatego, że te wartości, które my chcemy promować też są wartościami podstawowymi - tłumaczy współautorka akcji Helena Czernek. Taką przypinkę możemy powiesić na drzwiach, albo przypiąć do ubrania.

-Kiedy ja noszę tę przypinkę, wysyłam jasny sygnał, że myślę o swoim bezpieczeństwie. Ale myślę o swoim bezpieczeństwie nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Dbając o siebie dbam też o zdrowie i życie innych. Musimy jako społeczeństwo wzajemnie w tej szczególnej chwili się sobą nawzajem zaopiekować. Nawet jeśli się nie znamy - dodaje współautor akcji, Aleksander Prugar.

Szablon przypinki możemy wydrukować na stronie jedenzawszystkich.pl

Sonda
Czy zrobiłbyś sobie odpłatnie test na koronawirusa?
COŚ DOBREGO #9