Pączki

i

Autor: pixabay.com Pączki

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2022? Warszawa szykuje się na słodkie obżarstwo!

2022-02-19 8:02

To bez wątpienia ulubione święto wszystkich łasuchów! Tłusty Czwartek 2022 dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy będzie okazją do spróbowania wyśmienitych pączków i faworków z wielu stołecznych cukierni. Niektórzy zaś sami przyrządzą te przysmaki! W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat Tłustego Czwartku.

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2022? To pytanie zadają sobie warszawscy wielbiciele pączków i faworków. Tego dnia zapomnimy o kaloriach i wybierzemy się po przepyszne wypieki. Pączki nadziewane dżemem różanym, donuty ze słodką polewą, oprószone cukrem pudem faworki, lukrowane gniazdka i wypełnione puszystym kremem ptysie - to tylko niektóre z wyrobów, które zagoszczą na warszawskich stołach w Tłusty Czwartek 2022. Cukiernicy już zakasują rękaw, by wziąć się do roboty. Wiele osób planuje jednak smażyć coś we własnych domach. Bez wątpienia przydadzą się im sprawdzone przepisy na pączki. Receptury i inne informacje na temat Tłustego Czwartku znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Akrobacje przy kolacji. Coś dla miłośników cyrku w Fabryce Norblina
Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?

Tłusty Czwartek 2022 - kiedy obchodzimy dzień słodkości?

Tłusty czwartek to święto ruchome, które obchodzimy w ostatni czwartek przed wielkim postem. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, który, oprócz zabaw, jest też okazją do pofolgowania sobie w kwestiach jedzenia. Dlatego też niekiedy okres rozpoczynający się Tłustym Czwartkiem nazywano w Polsce "mięsopustem". Dla chrześcijan jest to ostatni moment na sutą ucztę przed wyrzeczeniami wielkiego postu. Kiedy w tym roku obchodzimy święto łasuchów? Tłusty Czwartek 2022 wypada 24. lutego.

Tłusty Czwartek - skąd wzięło się to święto?

Jak wiele innych chrześcijańskich zwyczajów, obchody Tłustego Czwartku mają swoje korzenie w czasach pogańskich. Był to dzień, w którym świętowano koniec zimy i nadejście wiosny. Ludzie urządzali uczty, podczas których objadano się tłustym mięsiwem zapijanym winem. Ludowe podania mówią także o pączkach, zupełnie jednak innych niż te, którymi raczymy się dziś. Dawne pączki były przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną.

Tłusty Czwartek 2022 w Warszawie

W Warszawie Tłusty Czwartek to nie tylko słodka wyżerka, ale też prawdziwy wyścig cukierni! W stolicy znaleźć możemy dziesiątki sklepów sprzedających pączki, faworki i inne słodkości we wszystkich możliwych odmianach. Poniżej lista kilku wybranych cukierni, w których na pewno kupicie wyśmienite pączki:

  • Bakery Wilanów - ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
  • Kukułka - ul. Mokotowska 52, 00-543 Warszawa
  • Cukiernia Pawłowicz - Chmielna 13, 00-021 Warszawa
  • Eter Vegan Bakery - ul. Ludwika Rydygiera 17/50, 01-793 Warszawa
  • Vita Cafe - ul. Franciszka Klimczaka 15/u13 / Dobra 42
  • Być Może - ul. Bagatela 14 / Tamka 3
  • Art Bakery - ul. Ludwika Rydygiera 12/u11, 01-793 Warszawa
  • Lukullus - ul. Chmielna 32 / Mokotowska 52a
  • Cukier Puder - ul. Stanisława Noakowskiego 10, 00-666 Warszawa
  • Cukiernia Kryś - ul. Jarosława Dąbrowskiego / Puławska 242 / Św. Bonifacego 70

Jakich cen za pączki i inne słodkości możemy się spodziewać w Warszawie w Tłusty Czwartek 2022? Pamiętajmy, że oprócz cukierni słodkości będą też sprzedawane przez markety. Informacje na temat cen znajdziecie w tym artykule.

Najlepsze przepisy na pączki

Cukiernie cukierniami, ale wiele osób na pewno planuje usmażyć coś słodkiego we własnym domu. Poniżej znajdziecie przepisy i porady dotyczące pączków i faworków. Z tymi recepturami Tłusty Czwartek 2022 na pewno wypadnie wyśmienicie!

Koniecznie wypróbujcie któryś z tych przepisów. A na Tłusty Czwartek 2022 życzymy wam wszystkiego najsłodszego!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!