Inwestycje

Kolejny etap budowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Zmieni się organizacja ruchu

2023-06-02 16:15

Budowa wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej po lewej stronie Wisły wkracza w kolejny etap. Wykonawca może już przystąpić do stawiania kolejnej podpory południowego wiaduktu oraz odtwarzania jezdni i chodników na rondzie Sedlaczka. W związku z tymi pracami od poniedziałku, 5 czerwca zmieni się tam organizacja ruchu.

W trakcie trwających prac przy południowym wiadukcie Trasy Łazienkowskiej osiągnięto już znaczące postępy. Zakończono budowę fragmentów płyty wiaduktu po obu stronach ronda Sedlaczka, na których chwilę później rozpoczęto montaż krawężników oraz desek gzymsowych. Prace koncentrują się teraz na przygotowaniu kolejnych fundamentów, filarów i części płyty wiaduktu poprzez zbrojenie, szalowanie oraz przygotowanie do betonowania. Planuje się więc wejście zmian w poniedziałek 5 czerwca od godziny 6:00.

Ruch zostanie zmieniony do końca wakacji

Na ulicach Rozbrat i Myśliwieckiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany przez sygnalizatory świetlne. Z ulicy Rozbrat kierowcy pojadą na rondzie prosto w Myśliwiecką, w kierunku Szwoleżerów lub skręcą w Łazienkowską. Z kolei jadący Myśliwiecką od siedziby Polskiego Radia pojadą w prawo w Łazienkowską lub prosto w Rozbrat. Dla chcących pojechać od strony Szwoleżerów w Myśliwiecką – „pod górę”, do Pięknej – zostanie wyznaczony objazd ulicami Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego.

Czytaj również: Most pieszo-rowerowy na Pragę wkrótce połączy brzegi Wisły. Widać już kolejne postępy

Wprowadzenie nowych rozwiązań dotyczących ruchu drogowego będzie miało istotny wpływ na krótki odcinek ulicy Myśliwieckiej, znajdujący się przed II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego. Na tym odcinku obowiązywać będzie tylko jeden kierunek ruchu. Kierowcy będą mieli możliwość podróżowania w stronę Szwoleżerów lub Łazienkowskiej, z wyłączeniem ronda Sedlaczka. W przypadku centrum, objazd poprowadzi kierowców przez Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką do ronda Sedlaczka.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca wakacji.

Zmiana kursowania komunikacji miejskiej

W związku z pracami od poniedziałku, 5 czerwca linie autobusowe 107, 109, 159, 171 oraz N33 i N83 zmienią swoje trasy. Jadące w stronę pętli Esperanto i CH Blue City linie 107 i 159 zostaną skierowane na objazd ulicami Szwoleżerów, Myśliwiecką, Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. 109 i 171 w kierunku Chomiczówki i Emilii Plater pojadą Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką.

Linie nocne N33 i N83 na Dworzec Centralny dowiozą pasażerów ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką. Nastąpią także zmiany przystankowe, z którymi można się zapoznać na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Jubileuszowy konkurs Warszawa w kwiatach. Zgłoś się!