Fotoradary na moście Poniatowskiego

i

Autor: fot. Marcin Wziontek Fotoradary na moście Poniatowskiego

Kończy się montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego! Będą łapać piratów drogowych

2021-05-12 20:58

Właśnie dobiega końca montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego. Już w przyszłym tygodniu zaczną fotografować kierowców przekraczających prędkość na moście. Urządzeń będzie sześć, po trzy w każdą stronę.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Montaż fotoradarów na ostatniej prostej

Fotoradary na moście Poniatowskiego już w przyszłym tygodniu zaczną robić zdjęcia kierowców przekraczających prędkość. Na początku w ramach testowania urządzeń, które w tej chwili są montowane. Mają rejestrować wszystkie ewentualne przekroczenia dozwolonej prędkości na moście Poniatowskiego przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. - Nareszcie. Dzięki kamerom będzie bezpieczniej. Kierowcy będą zwalniać, bo jak tego nie zrobią to dostaną mandat  - mówią nam warszawiacy.

Pomysł montażu kamer na moście Poniatowskiego pojawił się po tym, jak dwa lata temu doszło na nim do tragicznego wypadku, w którym pod kołami samochodu zginęła rowerzystka. Urządzenia miały tam stanąć w zeszłym roku, jednak ich montaż był wielokrotnie przesuwany w czasie przez miesiące oczekiwań na zgodę konserwatora zabytków i trzy nieudane przetargi.

Kiedy zaczną łapać kierowców?

Po testach fotoradarów, które odbędą się w przyszłym tygodniu, urządzenia mają zacząć działać stale. Jeśli test się powiedzie, zaczną łapać kierowców jeszcze w maju. - Jestem pewien, że zdarzy się to bardzo szybko - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich. Fotoradarów będzie w sumie sześć. Po trzy w każdą stronę. W stronę Pragi:

  • za Muzeum Wojska Polskiego;
  • na wysokości Solca;
  • na wysokości lewego brzegu tuż za przystankami tramwajowymi.

W stronę centrum:

  • na wysokości Wybrzeża Szczecińskiego;
  • na wysokości lewego brzegu;
  • na wysokości ulicy Kruczkowskiego.

Czytaj także: ESKA Dowozi w Warszawie! Startuje nowa, lokalna akcja Radia ESKA! Jak się zgłosić?

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?