Krakowskie Przedmieście w Warszawie

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Tilman2007, 2017 Krakowskie Przedmieście w Warszawie

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zamknięte dla samochodów. Od kiedy? [DATA, OBJAZDY]

2021-05-14 18:17

Noc Muzeów czy otwarcie ogródków restauracyjnych - w ten weekend w Warszawie będzie gorąco! Dlatego miasto zdecydowało się zamknąć Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Te rejony będą otwarte tylko dla pieszych! Sprawdź objazdy!

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat wyłączone z ruchu na odcinku od Miodowej do ronda gen. Ch. de Gaulle'a. Nowe zasady będą obowiązywać od 14 maja.

Wyłączenie ruchu kołowego na części Traktu Królewskiego odbywa się na wniosek stołecznej policji. W związku z licznymi wydarzeniami kulturalnymi, m.in. Nocą Muzeów i otwarciem ogródków kawiarnianych, służby spodziewają się w centrum miasta wielu spacerujących. Ograniczenie ruchu pojazdów pozwoli zapewnić więcej miejsca dla pieszych, by ułatwić zachowanie dystansu i bezpiecznych odległości. Ruch wróci w nocy z niedzieli 16 maja na poniedziałek 17 maja.

14-17.05.2021: Zmiany w organizacji ruchu

Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, N44 i muzealnej M. Objazd deptaka w kierunku północnym dla linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 i M został wytyczony trasą: Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Podobnie pojadą autobusy linii N44, dla których objazd będzie od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Również Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską będą kursowały pojazdy 111.

Czytaj także: Wyremontują dom Kapuścińskiego w Warszawie! Powstanie w nim centrum reportażu

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego od ronda R. Dmowskiego dojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku: Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Objazd dla linii 178 w stronę Konwiktorskiej będzie trasą: Świętokrzyska, Mazowiecka, pl. S. Małachowskiego, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską, a w przeciwną: Senatorska, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska, pl. S. Małachowskiego, Kredytowa, Jasna i Świętokrzyska. Podobnie, przez pl. S. Małachowskiego, pojadą autobusy linii 106, które na swoją trasę wrócą na ulicy Królewskiej. Ulicą Świętokrzyską, będą kursowały również autobusy linii 102.

Zmieni się także trasa linii 901 w kierunku Dworca Centralnego. Wracając z punktu szczepień, pojadą trasą: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, Grzybowska, al. Jana Pawła II.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Dajemy "okejkę" już od 6/10!

Pytanie 1 z 10
Zmarły w niedzielę Bronisław Cieślak był w swoim czasie parlamentarzystą. Jaką partię reprezentował?
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty