Warszawianka Roku 2023

i

Autor: AKPA / Wojtalewicz Jarosław

Z Warszawy

Kto zostanie Warszawianką Roku 2024? Można już zgłaszać kandydatki

2024-06-17 17:55

Chętni mogą już zgłaszać kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2024. Jak przekazał stołeczny ratusz, w plebiscycie nagrodzona zostanie kobieta, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i promowania miasta.

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznane specjalne wyróżnienie - Warszawianka Młodego Pokolenia. Mieszkańcy mają okazję docenić młode kobiety, które odważnie zmieniają rzeczywistość, angażują się w działania społeczne i dają wyraz swojej kreatywności.

Warszawianka Roku 2024 - jak i do kiedy można zgłaszać kandydatki?

Kandydatki do tytułów Warszawianka Roku 2024 i Warszawianka Młodego Pokolenia można zgłaszać poprzez dedykowaną stronę internetową oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej - wypełniony i wydrukowany formularz trzeba wysłać na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa, z dopiskiem "Warszawianka Roku").

Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 lipca 2024 r. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadzie 2024 r.

W latach poprzednich laureatkami plebiscytu zostały m.in.: Irena Sendlerowa, Krystyna Janda, Wanda Traczyk-Stawska, Małgorzata Szumowska.

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Powstaniec jak postać z muralu Banksy'ego. Powstanie Warszawskie na makiecie.