Sejm

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SUPER EXPRESS Sejm

wydarzenia

Poseł wszedł w nocy na dach Sejmu. "Byłem zrobić sobie zdjęcie"

2024-06-14 12:14

W nocy ktoś przebywał na dachu budynku sejmowego; marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował w piątek, że czeka na raport Straży Marszałkowskiej w tej sprawie. Już wiadomo, że tą osobą był poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki, który, jak przyznał w social mediach, zrobił sobie zdjęcie na dachu jednego z budynków na terenie Sejmu.

- Doszło do incydentu, ktoś znajdował się na dachu, na którym nie powinien się znajdować, bo raczej o godz. 3. lub 4. (w nocy) nikt na dachu się znajdować nie powinien - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Czekam na raport Straży Marszałkowskiej. Jeśli dochodzi do incydentów w zakresie bezpieczeństwa, to od razu jesteśmy informowani. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że to nie był nikt z zewnątrz - poinformował.

Dariusz Matecki na dachu budynku sejmowego

Tą osobą był poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki, który, jak przyznał na X, zrobił sobie zrobić zdjęcie na dachu jednego z budynków na terenie Sejmu. "Zdjęcie zrobiłem, wróciłem do pokoju" - podsumował krótko.

W rozmowie z PAP poseł potwierdził, że wszedł w nocy na dach hotelu sejmowego, ale zaprzeczył jakoby sprowadzała go stamtąd Straż Marszałkowska. - Wyszedłem zrobić sobie ładne zdjęcie o wschodzie słońca i spokojnie wróciłem do pokoju, nikt za mną nie ganiał i nie wiem dlaczego jest z tego jakaś afera - powiedział Matecki. Stwierdził, że "to nawet nie był dach, a taka przybudówka". Zapytany, czy był pod wpływem alkoholu stanowczo zaprzeczył. - Nie, byłem pod wpływem dobrego humoru ewentualnie - dodał poseł.

Dariusz Matecki ma 35 lat, pochodzi ze Szczecina, od lat jest związany ze środowiskiem politycznym Zbigniewa Ziobry.

Orędzie Marszałka Sejmu 16.05.2024

CPN przy Markowskiej w Warszawie. Ostatnia taka stacja w Polsce, zdjęcia:

Quiz motoryzacyjny. Rozpoznaj markę samochodu po krótkim opisie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: 4 koła w logo to:
Listen on Spreaker.