Kwiatowa niedziela w stolicy! Czeka mnóstwo atrakcji dla miłośników roślin

i

Autor: Konrad Traczyk Kwiatowa niedziela w stolicy! Czeka mnóstwo atrakcji dla miłośników roślin

Kwiatowa niedziela w Warszawie. Mnóstwo atrakcji dla miłośników roślin

2022-08-24 16:38

Moc atrakcji dla miłośników zieleni i nie tylko czeka na warszawiaków już w najbliższą niedzielę w pawilonie edukacyjnym Kamień. To w ramach kwietnego pikniku połączonego z ogłoszeniem wyników konkursu "Warszawa w Kwiatach". Poznamy właścicieli najpiękniejszych balkonów, ogrodów i ogródków działkowych.

Koncert Sinfonii Varsovii, warsztaty malarskie, plecenie wianków i darmowe sadzonki - to wszystko czeka na warszawiaków już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia. Zarząd Zieleni zaprasza na specjalny piknik połączony z ogłoszeniem wyników konkursu Warszawa w Kwiatach.

Piknik i koncert kwiatowy

- To konkurs z wieloletnią tradycją. Nagrody przyznawaliśmy w kilku kategoriach, zarówno jeżeli chodzi o balkony, jak i ogrody. W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do konkursu także ogródki działkowe. Co bardzo fajne i bardzo ważne, osoba, która wygrywa główną nagrodę, będzie tworzyła z naszymi ogrodnikami ukwiecenie w parku Ujazdowskim - mówi pełnomocniczka prezydenta ds. zielonej Warszawy, Magdalena Młochowska.

Warszawa w Kwiatach

- Wydawałoby się, że ukwiecanie, pielęgnowanie roślin jest domeną seniorów. Otóż nie. Jest teraz zauważalny trend, że młodzi ludzie bardzo chętnie przystępują do ukwiecania własnych okien, balkonów, ogródków przydomowych - mówi przewodnicząca jury Beata Michalec.

Piknik i koncert kwiatowy zaplanowano na godz. 14:00 w pawilonie edukacyjnym Kamień. Znajduje się on na Golędzinowie (dzielnica Praga-Północ), niedaleko mostu Gdańskiego.

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz na podchwytliwe pytania!

Pytanie 1 z 10
Barrister to...