Kibice Dynama Kijów

i

Autor: Aleksandr Osipov flickr.com Kibice Dynama Kijów

Legia Warszawa - Dynamo Kijów: BILETY na "Mecz o Pokój" [CENY]

2022-04-06 8:17

Piłkarze Legii Warszawa zagrają u siebie 12 kwietnia charytatywny mecz z Dynamem Kijów. Będzie to pierwsze spotkanie ukraińskiego zespołu w ramach europejskiego cyklu "Mecz o Pokój!". We wtorek mistrz Polski poinformował o biletach na to wydarzenie.

Na co przeznaczą zyski z meczu Legia Warszawa - Dynamo Kijów?

Klub z Łazienkowskiej oraz Fundacja Legii przekażą zysk z biletów oraz prowadzonych zbiórek na wsparcie ukraińskich uchodźców wewnętrznych, którzy ze względu na wojnę musieli opuścić swoje domy. "W pierwszej kolejności zapraszamy firmy do zakupienia pakietów biletów, przekazania ich swoim pracownikom, którzy zaproszą przyjaciół z Ukrainy i wspólnie będą uczestniczyć w wydarzeniu. Chcemy, żeby ten mecz był naszym wspólnym apelem o pokój. Zachęcamy firmy o bezpośredni kontakt z Punktem Obsługi Kibica pod adresem pok@legia.pl, dopisując w tytule maila Zakup grupowy dla firm" - poinformowano we wtorkowym oświadczeniu na stronie Legii.

Nie zabierajcie nam autobusów! Konsultacje społeczne na Targówku

Ceny biletów na mecz Legia Warszawa - Dynamo Kijów?

Jednocześnie, jak dodano, bilety indywidualne przeznaczone do sprzedaży na dostępne sektory są w jednakowej cenie 30 zł. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych wojną większą kwotą, udostępniono również możliwość wyboru innych cen: 40 zł, 50 zł i 100 zł. "W związku z wyjątkową rangą i humanitarną ideą meczu informujemy, że wszystkie wejściówki są płatne. We wtorkowy wieczór szczególnie będziemy myślami z tymi, których rzeczywistość załamała się przez wojnę i zmusiła do opuszczenia rodzinnego domu" - podkreślono.

Środki przeznaczone zostaną na wsparcie organizacji pomagającym uchodźcom wewnętrznym. Podczas spotkania Fundacja Legii będzie też organizować zbiórkę i aukcje na wybrany cel charytatywny. Wszystkie bilety do Klubu Biznesowego są w cenie 300 zł. Jak poinformowała Legia, ze względu na szczególny charakter meczu i misję pomocy osobom pokrzywdzonym wojną, nie obowiązują dotychczasowe miejsca karnetowe. Osoby, które chcą dodatkowo włączyć się w pomoc poszkodowanym wojną, będą miały możliwość wpłaty wyższej kwoty za bilet od ceny nominalnej w celu przekazania środków na cele charytatywne.

Dynamo Kijów rozegra charytatywne mecze

Początek meczu o godz. 20.30. Wejście na stadion będzie możliwe od godz. 19.00. Przed meczem odbędzie się "symboliczny przekaz artystyczny". Spotkanie z Legią otwiera serię charytatywnych meczów Dynama z najlepszymi klubami w Europie. Głównym celem misji jest zademonstrowanie światu, że Ukraińcy dążą do pokoju i wolności, broniąc własnego państwa w wojnie z rosyjskim agresorem. W tym okresie Dynamo, oprócz spotkania z Legią, planuje rozegrać mecze m.in. z Borussią Dortmund, Paris Saint-Germain, Barceloną, AC Milan, Benficą Lizbona czy Ajaksem Amsterdam. Rozgrywki ukraińskiej ligi zostały zawieszone 25 lutego, dzień po rosyjskiej inwazji.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!