Kamil Stoch i Legia Warszawa

i

Autor: Aktiv I Oslo.no flickr.com / Marcel flickr.com2 Kamil Stoch i Legia Warszawa

Legia Warszawa i Kamil Stoch - co mają ze sobą wspólnego? O tym mogliście nie wiedzieć!

2021-06-25 11:10

Skoki narciarskie i piłka nożna - te dwie dyscypliny dzieli niemal wszystko! Ciężko byłoby wiec skojarzyć, co wspólnego z Legią Warszawa ma... Kamil Stoch! A jednak! Jednego z najlepszych skoczków narciarskich w historii i Mistrzów Ekstraklasy 2020/2021 łączy coś, o czym wiele osób mogło nie wiedzieć!

Legia Warszawa i Kamil Stoch - zarówno warszawski klub, jak i skoczek narciarski to dziś ważne symbole polskiego sportu. Legia Warszawa to 15-krotny mistrz kraju w piłce nożnej. Ostatnie zwycięstwo Wojskowi wywalczyli w sezonie 2020/2021. Dzięki temu tytułowi ustanowili nowy rekord! Klub z Łazienkowskiej 3. jest też najbardziej utytułowaną polską drużyną piłkarską w historii. Zaś na wymienienie wszystkich sukcesów Kamila Stocha nie starczyłoby tutaj miejsca. Dość wspomnieć, że na koncie ma 4 medale olimpijskie, z czego 3 są złote, a w Pucharze Świata triumfował dwa razy! Wszyscy, którzy uważają, że Kamila i Legię łączy tylko apetyt na zwycięstwa, są jednak w błędzie. By dowiedzieć się, co wspólnego mają skoczek narciarski i piłkarski klub należy cofnąć się do przeszłości i... przejrzeć skład Legii Warszawa.

Zlot zabytkowych samochodów w Bydgoszczy

W 2001 roku Eryk, młodszy od Kamila o 4 lata, dołączył do juniorów Legii Warszawa. Po pewnym czasie, dzięki wytrwałej pracy, udało mu się awansować do drużyny Młodej Ekstraklasy, z której Legia rekrutuje swoich przyszłych zawodników. Ostatecznie zakończył swoją przygodę z piłką. Na decyzję w dużym stopniu wpłynęła ciężka kontuzja. Jednak Eryk Stoch już na zawsze będzie łącznikiem między Legią Warszawa a Kamilem Stochem.

Kuzyn Kamila grał w Legii Warszawa!

Mało kto wie, że w Legii Warszawa grał niegdyś kuzyn Kamila Stocha! Historię krewnego polskiego skoczka opisano niedawno w serwisie Skijumping.pl. Z artykułu na stronie dowiadujemy się, że Mieczysław Stoch, brat bliźniak ojca Kamila Stocha, przebywając w Japonii poznał Tajwankę, która wkrótce została jego żoną. W 1991 roku na świat przyszedł ich syn - Eryk Stoch. Dzieciństwo spędził już w Warszawie i od początku interesował się piłką nożną.