Z Warszawy

Lipiec pod znakiem remontów i prac drogowych w Warszawie. Będą utrudnienia

2024-07-10 16:21

Ekipy remontujące warszawskie ulice i torowiska nie mają wolnego - na dniach rozpoczną kolejne prace. Drogowcy zapowiadają, że chcą zakończyć je do końca wakacji. Gdzie dokładnie będą prowadzone remonty? Jakich utrudnień trzeba się spodziewać?

Wakacje w Warszawie z utrudnieniami

W piątek, 12 lipca rozpocznie się pierwszy etap wymiany dylatacji wiaduktu mostu Poniatowskiego, a na weekend zaplanowane zostało frezowanie prawego pasa Wału Miedzeszyńskiego. W tym samym czasie ruszy remont zwrotnic tramwajowych przed dawnym kinem Femina. Natomiast od poniedziałku kierowcy w Wilanowie pojadą kolejnym odcinkiem nowo wybudowanej jezdni al. Rzeczypospolitej.

Prace na Moście Poniatowskiego - wymiana dylatacji

W wakacje warszawscy drogowcy wymienią dylatacje na wiadukcie mostu Poniatowskiego, pomiędzy węzłem z Wisłostradą a wejściem do stacji PKP Powiśle. Pierwszy etap prac rozpocznie się w piątek, 12 lipca, około godziny 5:00. Zamknięty zostanie lewy pas nitki w kierunku centrum - na prawym nie będzie buspasa. W drugim etapie roboty przeniosą się na prawy pas. Kierowcy będą jeździli bliżej torowiska tramwajowego, a później drogowcy zajmą tylko chodnik.

Następnie roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Pragi-Południe. We wszystkich etapach wjazd i zjazd z wiaduktu na Wisłostradę będzie odbywał się bez utrudnień.

Frezowanie na Wale Miedzeszyńskim. Jakie będą utrudnienia?

W najbliższy weekend miejscy drogowcy wyremontują też prawy pas Wału Miedzeszyńskiego w kierunku Wawra. Najpierw rozbiorą starą nawierzchnię, a potem ułożą wzmocnienie i nowy asfalt. Od piątku, 12 lipca, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 lipca, do godziny 6:00 od mostu Poniatowskiego do ul. Zwycięzców kierowcy będą jeździli lewym pasem. W czasie prac nie będzie wjazdu na jezdnię serwisową biegnącą wzdłuż Wału.

Nowe tory przed kinem Femina

Tramwajarze wrócą również w okolice dawnego kina Femina, by dokończyć remont torów. W weekend, 13-14 lipca, naprawią zwrotnice w al. Jana Pawła II. W czasie prac zostaną zamknięte prawe pasy al. "Solidarności" na przejeździe przez torowisko. Przed skrzyżowaniem będzie można z nich tylko skręcić w prawo. Prosto kierowcy pojadą z dwóch środkowych pasów.

Większe utrudnienia czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Tramwaje nie będą jeździły al. Jana Pawła II między ul. Stawki a rondem ONZ. Zmienią się trasy linii 17 i 33, a od ronda "Radosława" do Dworca Centralnego będą kursowały autobusy linii zastępczej Z17.

Zmiany w Wilanowie

W poniedziałek, 15 lipca, na kolejnym odcinku al. Rzeczypospolitej wykonawca linii tramwajowej do Wilanowa przełoży ruch drogowy na sąsiednią jezdnię. Zmiany zaplanowano pomiędzy ul. Klimczaka a Branickiego. Na nowej jezdni będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący od al. Wilanowskiej ponownie skręcą w ul. Hlonda, ale połączenie z al. Rzeczypospolitej straci ul. Klimczaka.

Tramwaj do Wilanowa pojedzie już we wrześniu? Na placu budowy wielki rozgardiasz!