Stoisko, na którym pracuje pani Iwona

i

Autor: Agata Skobodzińska

Ma długi i chorego syna. Małżeństwo z Ursynowa ruszyło ze zbiórką dla 75-latki

2021-09-15 19:19

Małżeństwo pani Agata i pan Paweł poznali panią Iwonę przypadkiem - w czasie weekendowych zakupów na bazarze. Gdy dowiedzieli się o jej trudnej sytuacji, postanowili jej pomóc. Najpierw robili to we własnym zakresie, ale w końcu poprosili o pomoc sąsiadów.

Białe miasteczko

Przymusowa emerytura a jednocześnie - ciągła prac a

Syn pani Iwony, Tomek, przeszedł dziecięce porażenie mózgowe. Kobieta musiała przejść na wcześniejszą emeryturę, aby się nim opiekować. Robi to od przeszło 30 lat. Teraz jest już w wieku emerytalnym, ale o odpoczynku nie może myśleć. Pracuje, aby utrzymać siebie i syna. W każdy weekend dojeżdża do Warszawy - dwie godziny w jedną stronę, aby później sprzedawać produkty na "Naszym bazarku" przy Szpitalu Południowym. Całkiem przypadkiem jej sytuację poznali pani Agata i pan Paweł.

- Odwiedzałem panią Iwonę na bazarku, żeby dostarczyć jej drobne upominki, jakąś chemię, cokolwiek, co może się jej przydać - mówi pan Paweł Porębski. Im częściej z nią rozmawiali, tym więcej wiedzieli. Choćby o tym, że kobieta wpadła w długi, a jej syn cierpi na przewlekłe zapalenie żył.

Po pomoc do Internetu

Małżeństwo uznało, że przy takich problemach nie wystarczy doraźna pomoc przedmiotowa. Dlatego postanowili zorganizować internetową zbiórkę.

- Mamy dwa główne cele. Chcemy pomóc w spłacie długów pani Iwony, a drugi cel to operacja Tomka, chcemy mu pomóc w prywatnym leczeniu - mówi pani Agata Skobodzińska. Gdyby udało się zebrać nieco więcej pieniędzy - te także będzie na co spożytkować. - Tomek ma marzenie, aby skończyć kurs na administratora sieci. Potrzebny jest też remont mieszkania - wymienia pani Agata.

Mieszkanie trzeba odmalować i wymienić zużyte sprzęty. Pomóc w tym może każdy z nas. Link do zbiórki znajduje się >>TUTAJ<<.

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!