zdjęcia

Mężczyzna skakał po zaparkowanych samochodach na warszawskim Gocławiu. Został zatrzymany, usłyszał zarzut

2024-06-10 11:36

Stołeczni policjanci zatrzymali obcokrajowca, który w sobotę skakał po samochodach i zatrzymywał ruch na ul. Rodziewiczówny na warszawskim Gocławiu. Wideo dokumentujące jego zachowanie obiegło media społecznościowe. W niedzielę rano mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, uszkodzony został jeden samochód - przekazał w rozmowie z Eska.pl podkom. Rafał Rutkowski.

Skakał po samochodach w Warszawie

Na nagraniach dostępnych w mediach społecznościowych widać, jak mężczyzna - 26-letni obywatel Rwandy (Afryka) - skacze po samochodach i blokuje ruch na ul. Marii Rodziewiczówny na warszawskim Gocławiu. W pewnym momencie przewraca mężczyznę jadącego na elektrycznej hulajnodze. Wówczas interweniuje i przegania go ochroniarz z pobliskiego salonu samochodowego. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia

- Po trzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast pojawili się na miejscu i zatrzymali tego mężczyznę. W niedzielę rano usłyszał on zarzut zniszczenia mienia. Uszkodzony został jeden samochód - powiedział w rozmowie z Eska.pl podkom. Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Jak czytamy w Kodeksie karnym, "kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".