Michał Dworczyk

i

Autor: Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News Michał Dworczyk to jeden z najbliższych współpracowników premiera

Michał Dworczyk ma zrezygnować z funkcji szefa KPRM

Michał Dworczyk, szef KPRM i jeden z najbliższych współpracowników premiera, pożegna się wkrótce z rządem – informuje nieoficjalnie RMF FM. Dworczyk ma podać się do dymisji przy okazji najbliższych zmian w składzie Rady Ministrów.

Michał Dworczyk odejdzie z rządu?

"Żaden scenariusz nie jest wykluczony - deklarują oficjalnie członkowie rządu. W kulisach słychać jednak, że odwołanie Michała Dworczyka jest przesądzone. Najpewniej szef kancelarii premiera sam ustąpi ze stanowiska, nie będzie dymisjonowany" - czytamy na rmf24.pl.

Przeczytaj także: Dodatek węglowy. W najbliższych dniach pieniądze trafią na konta wnioskujących

O dymisji Dworczyka spekuluje się od ponad roku, gdy wyciekły jego maile.

Maile Dworczyka

Przypomnijmy: "Poufna rozmowa" od ponad roku publikuje maile ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. Do sieci trafiły maile wysyłane z prywatnych skrzynek m.in. pomiędzy Dworczykiem, a premierem i jego współpracownikami. Rząd ocenia, że za włamaniami do skrzynek stoją hakerzy lub służby ze wschodu - z Rosji lub Białorusi.

Michał Dworczyk - kim jest?

Michał Dworczyk urodził się w Warszawie, ma 47 lat. Z wykształcenia jest historykiem; angażował się w działania organizacji harcerskich. Od kilku lat zasiada w Sejmie, w przeszłości był wiceministrem obrony narodowej. Od 2017 roku jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jednym z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego.

M. DWORCZYK: WSZYSCY ODCZYUJEMY KONSEKWENCJE TEGO KRYZYSU

Rząd nie przygotował kraju na zimę? Starsza kobieta ROZEBRAŁA STODOŁĘ, żeby mieć drewno na opał!

Posłuchaj, jak do zimy szykują się mieszkańcy wsi!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.