Kupno mieszkania w czasie pandemii

i

Autor: GettyImages Pandemia postawiła przed rynkiem nieruchomości kilka nowych wyzwań – przede wszystkim dotyczących procedur i formuły przeprowadzania transakcji

Mieszkania w Warszawie wciąż drożeją! Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

2021-05-06 18:54

W pierwszym kwartale tego roku w stolicy sprzedało się ponad 6,7 tys. mieszkań, czyli o niemal 30 proc. więcej niż w poprzednim kwartale i ponad 21 proc. więcej niż rok temu. W porównaniu do ubiegłego roku cena mieszkań wzrosła o ponad 8 proc.!

Gigantyczne ceny mieszkań w Warszawie

Średnia cena mieszkań kupionych w pierwszych miesiącach br. wyniosła 10656 zł za mkw., czyli o 8,1 proc. więcej niż rok temu. Utrzymywanie się tak wysokiego popytu w sytuacji ograniczonej podaży może skutkować dalszym wzrostem cen. Zwłaszcza, że rosną koszty ponoszone przez deweloperów.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

- Popyt na warszawskim rynku mieszkaniowym nawet w pandemii ma się świetnie. Mimo wzrostów cen, zainteresowanie lokalami jest na wysokim poziomie. Wynika to m.in. z niskich stóp procentowych, powodujących coraz niższe zyski z lokat i innych form inwestowania o niewielkim ryzyku. Konsumenci poszukują sposobów na ulokowanie i ochronę kapitału, obawiając się skutków inflacji, a mieszkania, mimo wynikającego z pandemii mniejszego zainteresowania najmem, wciąż uważane są za stabilną inwestycję, zwłaszcza na tle innych dostępnych opcji - mówi Agnieszka Mikulska, ekspert w dziale mieszkaniowym CBRE.

Czytaj także: WARSZAWA - kiedy otwarcie restauracji i barów w stolicy? [DATY] 

- Coraz bardziej realna perspektywa zakończenia pandemii będzie jeszcze wspierać popyt, co oznacza, że w kolejnych miesiącach możemy obserwować dalszy wzrost cen. Zagrożeniem dla rozwoju rynku są natomiast problemy z dostarczeniem nowej podaży w cenach akceptowalnych dla nabywców – dodaje Mikulska.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Najwięcej mieszkań buduje się i sprzedaje na obrzeżach stolicy. Największym zainteresowaniem deweloperów cieszyły się Włochy i Białołęka, natomiast m.in na Ochocie i Żoliborzu nie pojawiły się żadne nowe inwestycje.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!