Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

i

Autor: Greenpeace Polska flickr.com Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie 23.09. Manifestacja pod hasłem "Wasza bierność nas zabija"

2022-09-23 8:29

W Warszawie i pięciu innych polskich miastach odbędzie się w piątek, 23 września Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczestnicy i uczestniczki zaprotestują pod hasłem "Wasza bierność nas zabija". To słowa skierowane do polityków zaniedbujących między innymi kwestię transformacji energetycznej.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w sześciu polskich miastach

"Wasza bierność nas zabija" - pod takim hasłem w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Trójmieście w piątek, 23 września odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W poście na facebookowej stronie MSK czytamy, że zbliżająca się zima będzie wyjątkowo ciężka. Ma to związek z wojną w Ukrainie i rosyjskimi próbami zahamowania płynącego z Zachodu wsparcia dla broniącego się kraju. Kreml stara się bowiem wywrzeć nacisk na społeczność międzynarodową szantażując kraje odcięciem dostępu do gazu i innych paliw grzewczych. Organizatorzy i organizatorki piątkowego wydarzenia przekonują, że taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby nie obecna polityka energetyczna i lata zaniedbań poprzednich ekip rządzących.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Placu Zbawiciela w Warszawie

Początek piątkowego wydarzenia w Warszawie zaplanowano na godzinę 11:00. Uczestnicy i uczestniczki zbiorą się na Placu Zbawiciela. Wśród postulatów strajkujących znajdą się między innymi te dotyczące zmian w polityce energetycznej i obciążenia koncernów paliwowych kosztami walki z katastrofą klimatyczną i kryzysem energetycznym.

Warto dodać, że w czasie trwania strajku w okolicy Placu Zbawiciela mogą wystąpić utrudnienia drogowe. Więcej informacji o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Warszawie 23.09 na stronie wydarzenia na Facebooku.

Tu powstanie trzecia linia metra. Pierwsze odwierty na Kamionku