Damian Miałkowski

i

Autor: Chris flickr.com / https://www.facebook.com/tramwaje.warszawa/ Damian Miałkowski

Motorniczy odnalazł zaginionego chłopca - niesamowita historia z warszawskich tramwajów

2021-09-08 11:40

Dzięki czujności i pomysłowości młodego motorniczego, zaginiony chłopiec bezpiecznie wrócił do domu. Tramwaje Warszawskie przypominają historię, która niedawno wydarzyła się na trasie przejazdu "jedynki". Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Tramwaje Warszawskie poinformowały niedawno o otwarciu nowej trasy na Białołęce. Przy okazji przypomniały historie, której bohaterem jest Damian Miałkowski. Motorniczy z zajezdni Żoliborz wykazał się czujnością, dzięki czemu odnalazł zaginionego na terenie Warszawy chłopca. Co więcej, okazał się być bardzo pomysłowym. By zmniejszyć stres dziecka, wykorzystał jego zainteresowanie tramwajami. Tramwaje Warszawskie przyznały panu Damianowi nagrodę za wzorową postawę, a historia do teraz pojawia się w mediach. To bez wątpienia przykład tego, jako powinien postępować uważny motorniczy, któremu na sercu leży bezpieczeństwo pasażerów i pasażerek.

Na wakacje 2028 polecimy z CPK

Spostrzegł poszukiwanego chłopca i zaprosił go do zwiedzania kabiny

Wszystko wydarzyło wieczorem 25 lipca. Damian Miałkowski prowadził wówczas tramwaj linii nr 1. Motorniczy przez radio usłyszał komunikat o zaginionym chłopcu. Według opisu policji, dziecko interesowało się tramwajami, co mogło wskazywać, że znajdzie się w ich pobliżu. Pan Damian zaczął wypatrywać dziecka. Czujność się opłaciła - chłopiec pasujący do opisu wsiadł do tramwaju na przystanku Most Gdański.

Tramwajarz niezwłocznie zadzwonił na 112, by powiadomić policję i ustalić miejsce odbioru dziecka. Patrol nie dotarł jednak na czas, a motorniczy spostrzegł, że chłopiec szykuje się do wyjścia. Pan Miałkowski zdecydował się więc zatrzymać tramwaj bez otwierania drzwi. Wyszedł z kabiny, by porozmawiać z chłopcem, który przyznał że oddalił się od domu i nie wie, jak wrócić. Motorniczy wpadł na pomysł, jak zmniejszyć stres zagubionego dziecka. Wiedząc, że pasją chłopca są tramwaje, zaproponował mu zwiedzanie kabiny motorniczego. Oczekując na przyjazd policji, chłopiec mógł zobaczyć przyrządy sterownicze i posłuchać o pracy motorniczego. Później dziecko bezpiecznie wróciło do domu, a zachowanie motorniczego zostało nagrodzone przez Tramwaje Warszawskie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!